Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejlepší přítel rtěnky i vašich rtů

Nejlepší přítel rtěnky i vašich rtů zdroj: biooo.cz

Pokud vás baví líčení a máte rády jak výrazné, tak přirozené rtěnky, tak určitě oceníte existenci jednoho malého pomocníka, který posune vaše líčení o úroveň výš jak výsledným efektem, tak výdrží. O čem je řeč? O konturovací tužce na rty!

Konturovací tužka na rty je malým nenápadným vynálezem, který vám může na první pohled připadat nadbytečný, ale jakmile jej začnete používat, tak pochopíte, že nic jiného nedokáže s vašimi rty udělat takové divy, jako právě tužka na rty. Tužka na rty je opravdu univerzální a oceníte ji při každodenním líčení.

Prapůvodním záměrem použití tužky na rty bylo určitě její spojení s rtěnkou. Konturovací tužka dokáže přesně vykreslit obrysy rtů a zdokonalit jakékoliv nerovnosti nebo nedokonalosti jejich tvaru. Obzvláště krémové rtěnky pak mají dobrým zvykem rozplývat se do okolí rtů během dne a rozmazávat se. Jejich rozpíjení zabrání právě konturovací tužka, která utvoří neviditelnou bariéru, jenž rtěnce brání roztékat se do stran. Tužka je zároveň skvělým pomocníkem také pro vás, které zaznamenávají první vrásky v okolí rtů, protože zabrání, aby se do nich v průběhu dne rtěnka rozpíjela.

Konturovací tužky obvykle mívají o něco sušší konzistenci než rtěnky, a proto vytvářejí dokonalý podklad, na který rtěnka dobře přilne a prodlouží se tak značně i její výdrž. Ano – čtete správně, tužka patří nejen na okraje rtů, ale vykreslete s ní i jejich celý povrch. Dokonce už pak ani nemusíte aplikovat rtěnku, konturovací tužky vypadají skvěle i samostatně a snadno se s nimi pracuje díky přesnému tvaru. Většina z nich vytváří sametový matný efekt, který jednak působí přirozeně a zároveň je zcela v souladu se současným trendem matných rtů.

Nejlepší přítel rtěnky i vašich rtů

Tužka na rty má velkou moc také co se týče korekce tvaru rtů. Pokud máte rty spíše menší a chcete jim dodat na plnosti, obtáhněte rty konturovací tužkou asi půl milimetru za přirozenou hranicí rtů. Vyhrát si můžete také s tzv. srdíčkem rtů – pokud jej vykreslíte mělké, tak rty opticky dostanou objemnější vzhled. Naopak příliš plné rty obtahujte konturkou spíše po jejich vnitřní hranici a srdíčko ponechejte více vykrojené. Konturovací tužka dokáže snadno srovnat veškeré nedokonalosti a v případě, že máte jeden ret tenčí, než druhý, tak tuto nestejnoměrnost jednoduše vyrovnáte tak, že větší ret obtáhnete spíše z vnitřní strany rtů a menší naopak ze strany vnější. Tak docílíte rovnoměrnějšího výsledku a pokud ještě tenčí ret podpoříte světlejší barvou rtěnky, tak máte vyhráno.

Nejlepší přítel rtěnky i vašich rtů

Konturovací tužka vám bude věrně sloužit po dlouhou dobu, ale volte správnou konzistenci. Textura tužky na rty by měla bý spíš sušší a ne příliš krémová právě proto, aby barva držela na místě a nerozpíjela se. Zároveň ale ne tak tvrdá, aby rty zbytečně podráždila. Přírodní tužky na rty vycházejí svým složením z přírodních vosků, které mají ideální konzistenci a po styku s pokožkou se zahřejí a dobře k ní přilnou.

Rozhodně nešlápnete vedle, když nejdříve zvolíte odstín konturovací tužky v některé z barev tvz. nahého spektra. Tělová tužka na rty se dá použít takřka s jakoukoliv barvou rtěnky a je nejvíce multifunkční, vypadá skvěle i samostatně. Pokud ovšem ráda nosíte intenzivní rudé či tmavší odstíny rtěnek, tak volte tužku v barvě rtěnky, která ji ideálně doplní a dodá vašim rtům výraznější vzhled.