Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Oči a rty v nové sezóně

Oči a rty v nové sezóně Podzimní líčení není nudné, oživte jej odstíny burgunské, malinové a dalšími sytými barvami zralých bobulovin.
Kristýna Lexová
2,4 5
5

Oči a rty v nové sezóně zdroj: biooo.cz

Ač se tomu nechce věřit a jistě byste ještě rády strávily pár odpolední na dece u moře či u rybníka, doba prosluněných dnů a letních radovánek je už nenávratně pryč. Naštěstí si ale v nastávajícím období podzimu můžete užít krásných barev, které obohatí vaše každodenní líčení.

Podzim mnohdy bývá považován za smutné a depresivní období, ve skutečnosti by byla opravdu škoda o něm takto přemýšlet. Podzim jako takový je naopak možná nejbarevnějším ročním obdobím, a to nejen v přírodě - atraktivní módní kolekce světových návrhářů i trendy předních vizážistů udělají váš podzim jednoznačně krásnějším. Je tedy načase přesedlat od bronzových tvářenek, zářivých lesků na rty a tyrkysových očních linek k mnohem sofistikovanějším barvám, které podtrhnou vaši přirozenou krásu.

Co se týče líčení očí, tak u očních linek chvíli zůstaneme. Zatímco v létě jste si dostatečně užily výrazných barev a byl čas na experimentování, na podzim můžete oslavit návrat ke klasice. Nic není tak nadčasového, jako tekutá černá oční linka, která sluší úplně každému. Můžete ji doplnit už jen rtěnkou v tlumeném odstínu blízkém barvě vašich rtů a jednoduché denní líčení je na světě. Oční linky jsou ale skvělou volbou i na večer, a to nejen v tekuté formě. Pokud vytvoříte oční linku s pomocí tmavě šedého či černého očního stínu a rozmažete ji štětcem či vatovou tyčinkou do ztracena, docílíte kouřového vzhledu ve stylu nedbalé elegance.

Oči a rty v nové sezóně

Černá, šedá, stříbrná...to vše jsou barvy, které určitě v podzimním období nebudou zahálet a skvěle se vzájemně kombinují na den i na večer. Pokud chcete ale svým očím dopřát nějaký barevný akcent, vybírejte z tlumených a tmavších odstínů. Jednou z nejpůsobivějších barev na podzim je burgundská. Její vyvážené červené, fialové a hnědé tóny působí elegantně a vypadá skvěle samostatně i v rámci klasického kouřového líčení očí. Navíc se hodí i k porcelánovému odstínu pleti, takže nemusíte mít obavy z toho, že vaše letní opálení časem vybledne. Další skvělou volbou je temně modrá, ideálně s výrazným třpytem. Tmavá námořnická modrá je poměrně opomíjenou barvou, avšak vizážisté se shodují, že je zároveň jednou z nejkrásnějších. Dokáže prohloubit pohled a dodat vám vzhled femme fatale. Pokud preferujete přirozenější vzhled, tak klasické zemité odstíny hnědé, šedohnědé i béžové udělají tu nejlepší službu a můžete s nimi nalíčit nejen oči, ale i obočí.

Oči a rty v nové sezóně

Rty v podzimním období přibývají na významu. Pokud chcete nechat oči takřka netknuté líčením, zaměřte se právě na rty. Ovšem je načase posunout se o krok dál od letních fuchsiových a korálových odstínů zářivých lesků na rty. Hitem poslední doby nejen pro podzim je matný vzhled, proto využívejte matných rtěnek nebo použijte pouze konturovací tužku, kterou můžete vyplnit celou plochu rtů. A jaké odstíny zvolit? Podzim přímo volá po tónech bobulovitého ovoce - tmavě fialová ostružinová, intenzivní malinová, červená v barvě zralých brusinek...nebojte se nechat svoje rty vyniknout jako hlavní partii vašeho obličeje. Tmavé barvy rtěnek nemusíte nechávat jen na večer, hodí se i na denní líčení, kdy je doplníte už jen řasenkou či světlými béžovými očními stíny. Pokud se ale přece jen chcete držet zpátky, ale zároveň chcete svým rtům dopřát něco z podzimních trendů, vyzkoušejte nahé rty. Vybírejte rtěnky a tužky o odstín až dva tmavší, než je přirozená barva vaší pleti a zanechte je matné. Důležitou součástí líčení rtů je také jejich příprava na nanesení rtěnky, proto nezapomeňte použít váš oblíbený balzám na rty s přírodními složkami, který je zvláční a zjemní.

Podzim opravdu není nudné období, stačí si jen vybrat z široké palety možností líčení, díky kterým můžete být každý den jiná, avšak vždycky elegantní.