Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Oční linky pro začátečníky i pokročilé

Oční linky pro začátečníky i pokročilé Dobře vypadající linky jsou otázkou cviku a správně vybrané tužky či tekutého líčidla.
Kristýna Lexová
2,6 5
10

Oční linky pro začátečníky i pokročilé zdroj: biooo.cz

Je jedna oblast, která spojuje jak začátečnice v líčení tak ty, které s ním už mají dlouholeté zkušenosti – trápení s očními linkami. Stejně jako všechno ostatní, i malování očních linek je otázkou cviku, přesto ale existuje pár užitečných tipů a triků, které vám mohou pomoci.

Oční linky jsou populární součástí líčení již od starověku. Nic jiného nedokáže tolik prohloubit a zvýraznit váš pohled během několika málo minut. A věřte nebo ne – linky nejsou opravdu tak těžké, jak by se mohlo zdát.

Základem je rozhodnout se, čím budete chtít linky malovat, možností na výběr máte mnoho. Zdaleka nejpopulárnější je mezi ženami konturovací tužka na oči. Tužka má tu výhodu, že se snadno nanáší a můžete ji používat vícero způsoby – nakreslíte s ní velmi tenkou linku nebo ji můžete rozmazat do ztracena pro kouřový vzhled. Na druhou stranu ji ale musíte udržovat pečlivě ořezanou a je těžké najít takovou, která je dostatečně měkká, aby se snadno nanášela, ale zároveň dost tvrdá, aby se nerozmazávala.

Oční linky pro začátečníky i pokročilé

Pokud zvolíte klasiku našich maminek i babiček – tekuté oční linky, tak můžete ze začátku propadnou panice. Tekuté linky mívají opravdu intenzivní pigmentaci a když uděláte chybu, je třeba s líčením začít nanovo. Zároveň jsou ale velmi přesné a nakreslíte s nimi opravdu tenkou linku.

Další volbou jsou linky gelové, které v poslední době nabývají na popularitě. Jednak se s nimi jednoduše a přesně pracuje a jednak opravdu dlouho vydrží. Nevýhodou se může zdát nutnost pořízení speciálního štětečku, ale investice do kvalitního štětce se vám vyplatí vždy, natožpak u očních linek.

Linky můžete také snadno vytvořit z vašich oblíbených očních stínů, a to jak nasucho pro přirozený efekt, tak namokro, kdy výsledek připomíná klasické tekuté oční linky. Díky tomu využijete jeden produkt na více způsobů a je možné, že tato aplikace se vám ze začátku bude zdát nejsnadnější. Nejzásadnější otázkou ovšem je, jak linku vlastně namalovat.

Pokud zvolíte jen tenkou linku při linii řas bez „ocásku“, tak stačí jen být dostatečně pečliví a trpěliví. Štěteček či tužku přibližte co nejblíže k řasám a pokuste se namalovat rovnou linii. Pokud se bojíte, že se vám nepodaří souvislá linka, raději si ji nejdříve vytečkujte mezi řasy a pak jednotlivé body spojte. Víčko ale nechte uvolněné a téměř zavřené, rozhodně jej nenapínejte prsty jakýmkoliv směrem – jednak pak můžete linku snadno udělat opravdu křivou a jednak si zaděláváte na vrásky v oblasti očního okolí.

Oční linky pro začátečníky i pokročilé

Jak ale na klasickou oční linku s tzv. „ocáskem“? Začněte nejdříve pouhým orámováním oka běžnou oční linkou a na „ocásek“ se vrhněte až úplně naposledy. Odhadněte, kam přibližne byste chtěly linku vést a kam by měla sahat – správně by měla linka vést v prodloužení dolní slzné hrany oka. V tomto směru pak udělejte vně od oka na obou stranách malé tečky a ujistěte se v zrcadle, zda se nacházejí ve stejné výšce. Pokud ano, máte vyhráno, pokud ne – nevadí. Tečku smažete rozhodně snadněji než celou nepovedenou oční linku. Z tečky potom veďte přímou linii směrem dovnitř oka, vytvoříte tak vlastně spojnici mezi tečkou a vaší původní linkou. Potom už jen stačí linku plynule napojit na „ocásek“ a máte hotovo.

Oční linky jsou skvělým způsobem, jak si s líčením můžete vyhrát. Nemusíte se omezovat jen na klasickou černou barvu – pro světlovlásky jsou naopak vhodnější linky v hnědých a šedivých odstínech, které nepůsobí tak tvrdě. Můžete ale popustit uzdu své kreativitě a vyzkoušet oční linky v elegantních barvách, jako je smaragdově zelená, tmavě fialová či námořnická modř nebo experimentovat s tyrkysovou, růžovou a dalšími neonovými odstíny. Fantazii se opravdu meze nekladou a díky spojení očních linek v kombinaci s různými variacemi očních stínů můžete každý den docílit jiného výsledku.