Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Ovládněte svoje obočí!

Ovládněte svoje obočí! Správně upravené a nalíčené obočí zvýrazní přednosti vašeho obličeje.
Kristýna Lexová
4,3 5
6

Ovládněte svoje obočí! zdroj: shutterstock.com

Při líčení často zapomínáme na to, co se na první pohled sice nejeví tak patrné, ale ve skutečnosti tvoří ten pravý rám obličeje - ano, řeč je o obočí. Tvar obočí, jeho tloušťka i barva dokážou udělat s výrazem tváře ledacos a správně upravené obočí podpoří přednosti vašeho obličeje.

První, a asi také nejzásadnější věcí, je tvar obočí. Naštěstí existuje jednoduché pravidlo, jak si vytvořit s pomocí pinzety dokonalý oblouk. Můžete použít například dvě tužky. Jednu přiložte tak, aby vedla od vnějšího okraje oka k hraně nosu a druhou podél vnější hrany nosu - tužky ohraničují, kde by obočí mělo začínat a končit. Všechny chloupky mimo tuto hranici vytrhejte nebo naopak pomocí líčení dotvořte to, co chybí. Při koupi pinzety se vyplatí nešetřit - ostrá pinzeta z kvalitního materiálu vám bude sloužit po mnoho let.

Ovládněte svoje obočí!

Co se týče tvaru, trendem poslední doby je spíše ostřejší oblouk obočí. Hranice, kde by se měla linie lámat, je posunuta přibližně do vnější třetiny jeho délky. Zároveň ale práci s pinzetou nepřehánějte - obočí by si mělo zachovat svou přirozenou hustotu.

Klíčovým aspektem je pak také to, čím obočí nalíčit. Na trhu najdete nepřeberné množství produktů a šíře nabídky vás může velice snadno zmást. Klasikou jsou určitě tužky na obočí, jež jsou oblíbené již po dlouhá desetiletí. Důležité je tužku udržovat stále perfektně ořezanou a obočí vyplňovat drobnými rychlými tahy, jako kdybyste se pokoušely nasimulovat tvar krátkých chloupků. Ta pravá tužka na obočí by neměla být ani příliš tvrdá, ani měkká. Měkčí tužky mohou obsahovat vosky, které zároveň obočí zafixují. Pokud se ale tužka zdá příliš tvrdá, zahřejte její hrot na pár vteřin mezi prsty.

V poslední době se těší velké oblibě také barevné i transparentní gely na obočí. Zatímco čiré gely na obočí jsou určené pouze pro fixaci a můžete je použít jak samotné, tak ve spolupráci s dalším barevným produktem na obočí, tak barevné gely vám značně ulehčí práci. V jednom kroku dodají obočí jednolitý odstín a zároveň jej pročešou.

Obočí snadno upravíte také pomocí pudrových stínů. Může se jednat o speciální stíny na obočí či lze použít klasické oční stíny ve vhodném odstínu. Skvělým pomocníkem je v tomto případě zkosený štěteček, díky kterému vystihnete tvar obočí nejpřesněji. Obočí opět vyplňujte krátkými tahy pro přirozený vzhled.

Ovládněte svoje obočí!

Jak již bylo řečeno, je vhodné také tvar obočí zafixovat, aby celý den vydrželo v perfektním stavu. K tomu jsou určeny transparentní gely na obočí, ale možnostem se meze nekladou, a tak můžete využít například bambucké máslo pro uhlazení či přírodní lak na vlasy, jenž nastříkáte na kartáček na obočí a následně jím obočí pročešete.

Odstín tužky, gelu či očního stínu je klíčem k úspěchu při úpravě obočí. Pokud nejste obzvláště tmavý typ s velmi teplým podtónem pokožky, tak se spíše vyhýbejte tónům oranžové či červené, jež je součástí mnoha hnědých odstínů. Blondýnky by měly sáhnout po produktech ve světle hnědé popelavé barvě a dále platí, že čím tmavší vlasy, tím samozřejmě tmavší tóny - obočí by mělo mít barvu asi o odstín až dva tmavší než vaše vlasy. Zároveň nevolte příliš tmavý odstín, protože byste zbytečně dodaly své tváři tvrdý a přísný výraz.

Dokonalé obočí dokáže snadno pozvednout jakékoliv líčení a dokonce i ve chvílích, kdy vůbec nemáte chuť na make-up, pouhá úprava a zafixování tvaru obočí dodá vaší tváři pěstěný vzhled.

Související produkt
Tužka na obočí 01 hnědá, Trend Sensitiv 1,14 g
Lavera / 185 Kč
Detail produktu