Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pečeme se Shrekem II

Pečeme se Shrekem II Upečte matcha muffiny s překvapením.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Pečeme se Shrekem II zdroj: biooo.cz

Minulý týden jsme si ukázali, jak na zelenou polevu. Dneska si jako pokročilí upečeme zelené těsto s čokoládovou polevou.

Hlavní výhodou takové variace je moment překvapení. Muffin bude totiž vypadat na první pohled úplně normálně, prostě s čokoládovou polevou. Až při zakousnutí se objeví zelená barva a matcha čajová chuť těsta.

Přejít na sekci článku:

Zelené těsto

Zelené těsto zdroj: biooo.cz

Na těsto budete potřebovat:

175 g másla

175 g třtinového cukru

175 g polohrubé mouky

1 lžíce kypřícího prášku do pečiva

1 lžička matcha prášku

3 vajíčka

Zelené těsto

V míse smíchejte mouku, kypřící prášek a matcha čaj. 1 lžička matcha čaje v těstě dodá zelenou barvu, ale nezmění příliš chuť. Pokud máte matcha čaj opravdu rádi, dejte matcha prášku minimálně dvakrát tolik. Nechte změknout máslo a utřete ho s cukrem dohladka. Přidejte všechna tři vajíčka a vyšlehejte do pěny. Poté postupně zašlehejte i zelenou mouku. Uvedené množství těsta stačí na 12 muffinů. Formičky plňte těsně pod okraj, při pečení muffiny nabudou. Pečte zhruba 20 min na 180 °C.

Související produkt
Zelený čaj práškový House Matcha 50 g
TeaTao / 197 Kč
Jemně mletý zelený čaj odrůdy Gyokuro vyniká vysokým obsahem výživových látek, dodává energii, pozitivně ovlivňuje imunitu i soustředění. Má lehce nasládlou chuť a omamnou vůni.
Detail produktu