Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pudry – jak dobře vybrat a správně nanášet

Pudry – jak dobře vybrat a správně nanášet Pudr je nepostradatelným pomocníkem v líčení, stačí si jen vybrat, zda si přejete fixaci, zmatnění nebo lehkou korekci nedokonalostí.
Kristýna Lexová
5,0 5
2

Pudry – jak dobře vybrat a správně nanášet zdroj: biooo.cz

Pudr je jedním z nejčastěji používaných produktů dekorativní kosmetiky a dokáže mírně potlačit nedokonalosti v jednom jednoduchém kroku. Jak pudr správě používat? A která textura je pro vás nejvhodnější?

Pokud bychom se zeptali žen, jakou dekorativní kosmetiku nejvíce používají, mnoho z nich by řeklo právě řasenku a pudr. Pudr je každodenním pomocníkem, který znaly ženy už od starověku a s oblibou jej používaly pro zkrášlování i zakrytí případných nedokonalostí. Pudr jako takový je prvním předchůdcem všech ostatních sypkých a pudrových produktů, jako jsou tvářenky, bronzery či oční stíny. Široká nabídka vám dává možnost si vybrat opravdu individuálně podle vašich představ, ale je jednoduché se v sortimentu ztratit.

Naprostým základem je pudr transparentní. Většinou je nabízen v sypké formě a jak už název napovídá, tak nemá žádné zabarvení. Jeho výhodou je naprostá univerzálnost, kdy jej mohou používat ženy jak s bledším, tak opálenějším tónem pokožky. Sypký pudr má za úkol především fixovat make-up, ale zároveň dokáže také vyhladit nerovnosti pleti, zejména pak rozšířené póry. Je na pokožce takřka neviditelný a velmi přirozený. Transparentní pudr využijete opravdu kdykoliv a nemusíte se obávat jej nanášet také na oblast pod očima.

Pudry – jak dobře vybrat a správně nanášet

Klasické sypké pudry v tónech přirozeného zbarvení pokožky kromě zafixování líčení mohou mít také variabilní krycí schopnost. Pokud vaše pokožka vyžaduje především zmatnění, tak volte lehčí textury, které jsou jemně namleté a neobsahují tak vysokou koncentraci pigmentu. Pudr by totiž vždy měl působit přirozeně a neměl by vytvářet na tváři hutný moučný nános. V případě, že chcete dosáhnout vyššího krytí, tak vybírejte z více krycích pudrů, které dokážou podpořit schopnosti make-upu a vytvořit dokonalý a bezchybný povrch pleti. Sypké pudry jsou velice vhodné na mastnější pokožku, protože často mírně vysušují a efektivně regulují produkci kožního mazu.

Kompaktní pudry jsou ideální variantou do kabelky či na cestování. Nehrozí jejich vysypání a znečistění kabelky či kosmetické taštičky, a snadno se používají během dne pro případné opravy. Mnoho kompaktních pudrů navíc obsahuje pečující ingredience a rostlinné oleje. Takové pudry jsou vhodné pro sušší pleť a nezvýrazňují suché partie tváře. Mívají také obvykle nejvyšší krycí schopnost.

Pudry – jak dobře vybrat a správně nanášet

K nanášení kompaktních pudrů můžete bezesporu používat houbičku, která také často bývá přiložená k balení. Houbičku můžete také navlhčit, a tím i zvýšit krytí a přilnavost pudru k pleti. Tento způsob je ideální především pro rychlé upravení líčení během dne. Nejlépe pudr ovšem nanesete kvalitním štětcem. Vhodné jsou jak syntetické, tak přírodní štětiny, a velikost štětce volte podle použití. Pokud potřebujete pouze zmatnit T-zónu či zafixovat menší oblasti, například partie pod očima či kolem nosu, je dobrou volbou menší štětec s kulatou či plochou hlavou, se kterým se snadno manipuluje. Velký štětec na pudr je pak vhodný pro rychlou aplikaci pudru na celý obličej, který nanese rovnoměrně a v tenké vrstvě. Nezapomeňte ale pudr před aplikací jemně oklepnout přes hřbet ruky, abyste odstranila přebytek produktu.

A jistě se vám bude hodit náš tip na závěr – pokud jste to přecejen s množstvím pudru přehnala, jemně přestříkněte obličej termální nebo květovou vodou ve spreji. Pudr tak lépe splyne s pokožku a nebude na tváři příliš patrný.