Recenze: Černá prodlužující řasenka Cosm’etika

3,9 5
7

Recenze: Černá prodlužující řasenka Cosm’etikazdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Řasenku používám opravdu výjimečně a to z pár prostých důvodů. Pálí mě po ní oči, a víceméně je jedno, jestli a jak moc je řasenka přírodní. Vinou toho nejsem zvyklá mít cokoliv na očích a tak nemám problém si sem tam oči pořádně promnout a pandích kruhů si všimnu zpravidla až doma. Řasy mám přirozeně poměrně tmavé, takže ani nevidím zas až tak velký rozdíl mezi nalíčením a nenalíčením.

Už je to nějaká doba, co jsem recenzovala řasenku od Dizao, která v mých kritických, málokdy namalovaných očích, vyšla opravdu velice dobře. Jak si oproti Dizao vede veganská řasenka od Cosm’etika?

Řasy jsou prodloužené a pročesané bez nežádoucího slepení. Vlevo nenalíčené řasy, vpravo s řasenkou Cosm’etika.Řasy jsou prodloužené a pročesané bez nežádoucího slepení. Vlevo nenalíčené řasy, vpravo s řasenkou Cosm’etika.

V první řadě: nedráždí! To znamená, že oči neslzí, nepálí ani nesvědí a tak možná dojdu s krásnými řasami dál než ke dveřím :). Výrobce dokonce upozorňuje, že tato řasenka je vhodná i pro uživatele kontaktních čoček. Kartáček je ideální. Hustý a širší, a přesto s dostatečně drobnými štětinkami, díky kterým nejsou řasy slepené. Na horní řasy se nejlépe řasenka nanáší pomocí opisování tvaru písmene Z. U řasenek jsem většinou zvyklá, že je dobré nanášet málo a opatrně, právě aby nevznikla silná vrstva a aby řasy nebyly slepené a nebudily dojem pavoučích nožiček. U Cosm’etika řasenky jsem bez problému nanesla vrstev několik. Velice dobře se tak dá dosáhnout jak nenápadného podtrhujícího efektu, tak výrazného večerního líčení.

Recenze: Černá prodlužující řasenka Cosm’etika

Složení řasenky je moc hezké. Obsah květové vody z chladivé šalvěje a zklidňujícího heřmánku se slunečnicovým olejem o řasy pečuje a je příjemnou tekutou složkou, která často v jiných řasenkách bývá zastoupena vodou nebo alkoholem. Řasenka na řasách není tvrdá ani těžká, což jsou věci, které na řasenkách odsuzuji snad úplně nejvíc.

Ale co by to bylo za recenzi, kdyby byla jen plna superlativ žeano :). Takže z té druhé strany musím říct, že řasenka se při kontaktu s pokožkou dá velice snadno setřít. Až tak snadno, že se bojím, že při sundavání bílého svetru přes hlavu nám na něm zůstane pěkně vykreslená celá trajektorie.

Recenze: Černá prodlužující řasenka Cosm’etika

Na druhou stranu složení je sestaveno tak chytře, že se řasenka nedrolí, což je velké plus. Pssst! Voní jako marcipán! :)

A jak se odličuje? Musím říct, že parádně. Bez zbytečného tlaku jde řasenka krásně dolů, aniž bych musela oko jakkoliv drhnout. Myslím, že tato řasenka je skvělé řešení pro opravdu citlivé oči, kterým nedělá dobře ani malování, ani nošení, při kterém se velice často řasenky drolí a mohou oko dráždit.

Jak se vám článek líbil?