Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Sofistikovaný půvab nahého líčení

Sofistikovaný půvab nahého líčení Nahé líčení není nudné, naopak lehce zakryje nedokonalosti, podtrhne zajímavé rysy tváře a naučí vás zvýraznit své přednosti bez zbytečného nánosu make-upu.
Kristýna Lexová
2,5 5
2

Sofistikovaný půvab nahého líčení zdroj: biooo.cz

Nahé líčení je skvělou volbou pro všechny. Hodí se jak pro ty ženy, které nejsou zvyklé se líčit i pro ty, které se s dekorativní kosmetikou potkávají každý den. S nástupem podzimní a zimní sezony je totiž nahé líčení velice aktuální.

Cílem nahého líčení je ukázat vaši tvář takovou, jaká je, jen jaksi “lepší”. Nenápadně zakrýt veškeré nedokonalosti, avšak zároveň elegantně vyzdvihnout přirozené rysy vaší tváře. Ačkoliv toto líčení může působit tak, že jste se make-upu ani nedotkla, tak opak je pravdou. Nahé líčení však využívá dekorativní kosmetiku tak, aby hrála až druhé housle - v první řadě totiž musíte vyniknout vy.

Základem nahého líčení je v každém případě perfektní pleť. Make-upy s přírodními složkami jsou k tomuto účelu perfektní, protože díky rostlinným ingrediencím dodávají pleti rozzářený vzhled a udržují ji přirozeně vláčnou po celý den. Konzistence je na vás, ale volte produkty s lehkým až středním krytím, které s pokožkou dobře splynou a vytvoří jednolitý podklad. Make-upy jsou rozhodně lepší spíše lehčí textury, aby nebyly na tváři příliš viditelné, případné nedostatky pokožky vyřešte raději korektorem.

Na kruhy pod očima vybírejte krémové a tekuté korektory, které oblast pod očima nezatíží a nevytvoří jasně patrnou vrstvu. Skvělé jsou korektory, které obsahují rozjasňující částice odrážející světlo. Opticky kruhy pod očima takřka vyzmizíkují. Korektor nanášejte do tvaru obráceného trojúhelníku a důkladně jej vklepejte prsty či navlhčenou houbičkou. Na pupínky a větší plochy pak určitě využijete krémový korektor hutnější konzistence, který na pokožce lépe drží. S jeho množstvím ovšem šetřte a nanášejte jej opravdu jen do středu pupínků.

Sofistikovaný půvab nahého líčení

Fixační sypké či kompaktní pudry obvykle dokážou dodat tváři až pomoučený vzhled, proto nejlepší volbou je pudr transparentní. Sypké pudry bývají obvykle jemněji namleté, proto jsou mnohem přirozenější. Jemným poklepáním poprašte obličej, ale nezapomeňte štětec před použitím lehce oklepnout o hřbet ruky, abyste se zbavily přebytečného pudru.

Co se týče líčení očí, rozhodně zůstaňte věrné přírodním tónům béžové, šedé a hnědé. Naneste na celé víčko až k obočí světlý tělový stín a záhyb víčka vystínujte očním stínem o dva až tři odstíny tmavší. Pokud jste spíše studený typ, vybírejte odstíny spíš došeda, naopak teplejší typy si mohou dovolit hnědé tóny.

V tomto typu líčení se klidně obejdete bez očních linek, ale tělovou tužkou nanesenou na vnitřní spodní linii oka rozhodně nic nezkazíte a navíc tím otevřete svůj pohled. Na řasy naneste jednu až dvě vrstvy přírodní řasenky v černém, nebo pokud jste blondýnka, tmavě hnědém odstínu. Dbejte na to, aby se řasy neslepily a pokud se tak stane, tak je ihned pročešte kartáčkem na řasy.

Sofistikovaný půvab nahého líčení

Tvářenky v hnědých, tělových a starorůžových tónech působí nesmírně sofistikovaně a zdůrazní vaši přirozenou krásu. Doplňte je béžovým či nazlátlým rozjasňovačem a vaše tváře dostanou šťávu. Na rty použijte rtěnku přibližně o dva odstíny tmavší, než je vaše pleť a vše můžete završit průhledným leskem na rty, který je opticky zvětší.

Nahé líčení se může zdát na první pohled nudné, ale není tomu tak. Díky němu poznáte dokonale svou tvář a naučíte se, jak zdůraznit svoje přednosti bez přehnaného nánosu make-upu.

Související produkt
Minerální make-up China Doll 10 g
Lily Lolo Mineral Cosmetics / 699 Kč
Minerální make-up vhodný pro velmi světlý a světlý odstín pleti v neutrálním zabarvení, to znamená bez výrazného studeného či teplého podtónu. Sjednotí vzhled tváře a dodá přirozený rozjasňující efekt.
Detail produktu