Klasika v přírodním kabátě - přírodní tuhá mýdla

4,0 5
5

Přejít na sekci článku:

5 důvodů, proč si pořídit tuhé mýdlo

5 důvodů, proč si pořídit tuhé mýdlozdroj: shutterstock.com

1 Má průhledné složení. Dobrá přírodní mýdla se vyznačují hlavně tím, že složení je krátké a velmi srozumitelné. Každé mýdlo totiž obsahuje de facto jen dvě skupiny ingrediencí - zmýdelněné oleje a regenerační látky. Někdy se jedná opravdu jen o zmýdelněné oleje (často právě u marseillských mýdel), nejčastější jsou olivový, kokosový, palmový, ale často i konopný nebo jojobový. Dalších látek tam pak není mnoho, většinou éterické oleje, rostlinné extrakty nebo regenerační přísady jako med nebo mléko.

2 Je multifunkční. Skutečně kvalitní přírodní mýdlo můžete použít prakticky na cokoliv. Ruce nebo tělo jsou klasika, ale bez problémů i na obličej nebo na vlasy. Ano, většina přírodních mýdel bez problémů zastoupí šampon. Nicméně je dobré následně použít kyselý oplach - ideální je jablečný ocet v poměru přibližně 1:5 s vodou, ale prakticky stejného výsledku dosáhnete i s tím nejobyčejnějším vinným octem.

3 Je praktické. Všude se vejde, všude ho můžete mít s sebou, nikam se vám nevylije, nic neumatlá, použijete ho na spoustu věcí (viz výše). Více snad dodávat netřeba.

4 Má dlouhou trvanlivost. A nepotřebuje žádné konzervanty a podobné vymyšlenosti. Nepotřebuje speciální zacházení ani skladování a když ho nenecháte ležet po sprše ve vodě, nebude měnit tvar ani vlastnosti. Nevadí mu teplo ani zima. Datum spotřeby je prakticky jen na ozdobu.

5 Je šetrné k pokožce. Je to jeden z nejšetrnějších způsobů mytí pokožky. Mýdlo s kvalitním složením nenaruší hydrolipidový film, který pokožku chrání. Po použití můžete mít pocit, že pokožka pne, ale to se za chvíli srovná právě proto, že ji nic nenarušilo. Všemožné zvláčňující látky obsažené ve sprchových gelech mají často skvělý okamžitý efekt, kdy máte pocit, že pokožka je vyživená a ošetřená, ale v dlouhodobém horizontu jí nijak neprospívají, některé látky dokonce mohou zapřičiňovat dlouhodobé vysušování.