Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Klasika v přírodním kabátě - přírodní tuhá mýdla

4.0 5
5

Přejít na sekci článku:

Vyberte si u Bronnerů

Vyberte si u Bronnerů zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Dr. Bronner, to nejsou jen multifunkční tekutá all-one mýdla. A skvělá shikakai mýdla nebo tělová mléka. Je to také široká nabídka klasických kostek mýdla. U těch platí to, co všude jinde u Bronnerů - nejde jen o čisté ingredience, jde i (nebo spíš především) o etiku. Dr.Bronner je firma, která si na etice zakládá skutečně pečlivě, ať se to týká původu ingrediencí, výrobních postupů nebo vztahů mezi zaměstnanci. Takže všechny použité oleje a suroviny v mýdlech mají garantovaný původ a pocházejí z Fair Trade projektů, což je přidaná hodnota, která se sice neprojevuje v kvalitě produktu, ale v kvalitě našeho života, na což bychom možná měli hledět především.

V základu najdeme vždy kokosový, palmový, olivový, konopný olej a jojobový olej. Už toto by bylo zárukou velmi kvalitního a pro pokožku prospěšného mýdla. Ale u Bronnerů jdou ještě dál a každé mýdlo obsahuje ještě navíc i éterické oleje, které mu dodávají specifické vlastnosti. Kromě verze Neutral-mild, která je zcela bez éterických olejů a je tím pádem vhodná i pro nejmenší děti a osoby s alergickou pokožkou. Mezi dalšími variantami si pak můžeme vybírat podle toho, jaké benefity očekáváme, případně podle vůně. Mandlová a růžová varianta jsou vhodné pro suchou nebo namáhanou pokožku, případně pro děti. Levandule a citrusy jsou skvělé pro pokožku smíšenou či mastnější, tea tree a eukalypt mají výrazné desinfekční vlastnosti, takže je můžeme považovat buď za čistě přírodní obdobu desinfekčního mýdla nebo využít jejich vlastností pro aknózní pokožku. Máte je potom úžasným pomocníkem pro sportovce, kteří si chtějí dopřát osvěžující sprchu, případně mírně ulevit namoženým svalům.