Loučíme se s cukrovými peelingy Ceano

5,0 5
1

Loučíme se s cukrovými peelingy Ceanozdroj: shutterstock.com

Tak nám přestali u Ceano vyrábět cukrové peelingy. Ani vám nebudu povídat, jak moc nás to v Kotvě zasáhlo. Jakože fakt hodně. Ceano cukrové peelingy byly totiž dokonalé. Všechny tři. Voněly tak krásně ovocně a letně, měly optimistické barvy a výživné složení. Cukr v peelingu byl dostatečně hrubý, takže velmi účinně obrousil pokožku a zanechal ji jemnou a hladkou. Navíc dokonale vyživenou, protože složení bylo plné olejů a bambuckého másla, které zůstávaly i po smytí na pokožce. Prostě byl dokonalý.

No jo, ale co teď? Peelingy už jenom doprodáváme a abychom si pomalu hledali peelingovací náhradu. Aby to vonělo, dostatečně peelingovalo a zanechalo pokožku stejně jemnou a hebkou jako cukrový od Ceano. Prostě aby to bylo dokonalé. Takže co s tím?

Přejít na sekci článku:

Posolená alternativa

Posolená alternativazdroj: biooo.cz

U značky Ceano mají i solné peelingy, které jsou určené pro péči o pokožku s celulitidou. Solný peeling si můžete vybrat ze dvou variant. Jeden je speciálně proti celulitidě a obsahuje výtažek ze zázvoru, který pomáhá prokrvovat a zpevňovat pokožku. Druhý je s kávovými zrnky, kofein zrychluje spalování tuků a zpevňuje pokožku.

Bohužel ale zážitek se solí není stejný jako s cukrovým peelingem. Solné peelingy jsou totiž jemnější a šetrnější. Navíc sůl není vhodná pro péči o poškozenou pokožku, pokud máte někde nějaké škrábnutí, tak si přece nebudete sypat sůl do rány. Oba solné peelingy jsou také méně výživné, zanechají sice pokožku hebkou a vyživenou, ale po použití cukrového peelingu je skoro až mastná. Cukrové peelingy tak byly mnohem lepší pro péči o suchou a podrážděnou pokožku, kterou zjemnily a podpořily její regeneraci.

Dalším negativem je potom vůně. Solný peeling proti celulitidě voní po citrusech, trpce a hořce, svěže a energicky. Kávový peeling voní jako ranní káva. Obě vůně jsou krásné, ale pokud jste byly zvyklé na ovocnou a sladkou nálož cukrových peelingů, tak toho se bohužel u solných variant nedočkáte. A po žlutém melounu se mi začíná opravdu stýskat.