Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Tekuté mýdlo Dr. Bronner’s All in One!

Recenze: Tekuté mýdlo Dr. Bronner’s All in One! Tekuté mýdlo Dr. Bronner’s All in One s více než 18 možnostmi využití se bezvadně hodí na dovolenou.
Martina Koubová
3,3 5
3

Recenze: Tekuté mýdlo Dr. Bronner’s All in One! zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Člověk si na dovolenou nechce v zavazadle tahat mnoho věcí, obzvlášť ne těch kosmetických. Jednak kvůli váze, jednak kvůli prostoru, kterého je už v tom kufru beztak málo. A taky kvůli tomu že pak většinu těch kosmetických vychytávek stejně nepoužije. Takže v podstatě stačí jenom něco na umytí a pak taky něco na namazání.

Na umytí neexistuje snad nic univerzálnějšího než tekuté mýdlo All in One Dr. Bronner’s. Jak už samotný název napovídá, mýdlo lze využít na všechno. Kromě osobní hygieny i na praní prádla nebo mytí nádobí a tím to zdaleka nekončí. Však se svým širokým využitím, které zahrnuje více než 18 možností, Bronner patřičně chlubí.

Šíře využití je ale poněkud omezena podle toho jakou parfemaci si pořídíte. Každá vůně totiž obsahuje jiné éterické oleje, takže na pokožku působí jinak. Tím nejuniverzálnějším, co si můžete vybrat, je mýdlo ve variantě Neutral, které neobsahuje žádné éteráky a mohou jej bez obav používat i alergici. Na druhou stranu si do něj můžete podle libosti přidávat vlastní éterické oleje. Dále můžete vybírat z variant růže, levandule, mandle, citrus- pomeranč, eukalyptus, peppermint a tea tree.

Já jsem sáhla po mandli, která se zdá být také silně univerzální a navíc krásně voní po marcipánu. A zkusila jsem vyzkoušet všech 18 navrhovaných způsobů využití.

Recenze: Tekuté mýdlo Dr. Bronner’s All in One!

1 Jako mýdlo na ruce funguje naprosto bez problému. Hodně pění, dobře umyje a přesto nevysušuje.

2 Zajímavější už je vlasový šampon. Mandle zanechá normální vlasy se sklonem k tvorbě lupů jemné, lesklé a snadno rozčesatelné, nemusíte ani používat kondicionér. Druh tekutého mýdla můžete volit podle toho, jaké máte vlasy či jaký problém potřebujete vyřešit. Růže pro objem, citron či tea tree na mastné vlasy a lupy, levandule pro citlivou vlasovou pokožku.

3 Stejně jako na ruce poslouží mýdlo skvěle i místo sprchového gelu. Umyje a zbytečně nevysušuje. Navíc krásně voní a co víc si od sprchového gelu přát…

4 Jako pěna do koupele je mýdlo s vůní mandlí skvělé. Asi není třeba zdůrazňovat, že nevysušuje a přitom krásně marcipánově voní… Láká mě takto vyzkoušet i variantu s růží.

5 Koupel pro nohy s mandlové verzi sice není natolik osvěžující, jako třeba citrus- pomeranč nebo peppermint, ale je taky uspokojivá. A voní jako marcipán :)

6 Zajímavá je pro mě pěna na holení. Běžně totiž používám sprchové gely, které vytvoří jen ‘řídkou’ pěnu. Pokud smícháte Dr. Bronnera s menším množstvím vody, získáte opravdu hutnou krémovou pěnu, se kterou by neměl být problém oholit ani vousy. Mandle by měla pokožku zklidňovat, ale můžete vyzkoušet i dezinfekční tea tree nebo citrusové plody.

7 A když se už s mýdlem oholíte, tak ho můžete použít i jako vodu po holení, stačí jej ve větším poměru naředit vodou a aplikovat na pokožku. Musím uznat, že mandle příjemně zklidnila a dokonce ani nezanechala ulepený pocit.

8 A když už jsme se s Bronnerem umyli úplně celí, můžeme mýdlo použít i pro intimní hygienu. Neštípe, nedráždí, nevysušuje. Záleží jen na vašich preferencích, kterou z vůní a účinků si vyberete.

9 Celkem netradiční je použití jako zubní pasta. Kapejte si mýdlo na kartáček… Mandle je s chuťovou příjemností tak na hranici, lepší bude asi peppermint, eukalypt nebo tea tree, ale co už. Pění méně než klasická pasta, ale srovnatelně s těmi přírodními. Ve výsledku není znatelný rozdíl mezi tím, jestli jsem si chrup čistila obyčejnou pastou nebo tímhle mýdlem.

Recenze: Tekuté mýdlo Dr. Bronner’s All in One!

10 Mýdlo můžete naředit a použít jej i jako ústní vodu. Opět to chce rozmíchat ve větším množství vody a vykloktat.

11 A když už jsme u těch neobvyklých využití, s Bronnerem si můžete dát i masáž. Na nějaké sáhodlouhé masírování to nevidím, ale když máte zatuhlé bolavé svaly a nechcete si při masáži sedřít všechnu kůži, Bronner mírně naředěný vodou se hodí.

12 Jako gel na ruční praní je tohle mýdlo fajn, drobné prádlo s ním v pohodě přemáchnete. Odstraní i mastnější fleky. A taky prádlo marcipánově provoní :)

13 Když se s mýdlem můžeme umýt celí, stejně tak mohou naši domácí mazlíčci, nebo ne? Pro zvířata bude ale lepší sáhnout po variantě tea tree či levanduli, které díky svým přirozeným antibakteriálním schopnostem působí jako přírodní repelent a z košichu vyženou nejrůznější parazity.

14 Mýdlo se hodí i pro důkladné umytí kupované zeleniny a ovoce, třeba z jablek odstraní ten krásný lesklý voskový film.

15 S Bronnersem bez problémů umyjete i nádobí. Silnější nečistoty a mastnotu sice musíte nechat chvíli odmočit, ale to se mi stává i když myju s konvenčními saponáty.

16 Logicky, když to zvládne mastné nádobí, trocha nečistot na podlaze nebo v koupelně Bronnerse taky nerozhodí. Umyje, aniž by urazil a navíc krásně provoní domácnost. Po marcipánu :)

17 Jako přírodní repelent moje mandlová verze příliš nefunguje. Chce to sáhnout po tea tree nebo levanduli, ve větším poměru naředit vodou a pak bez obav aplikovat klidně přímo na pokožku.

18 Z tekutého mýdla si můžete vyrobit i přírodní deodorant. Opět jej naředíte do požadované konzistence a nasprejujete na podpaží. Mandle má překvapivě ‘jen’ zklidňující účinky, více antibakteriální a tím pádem i vhodnější budou citrusové plody, tea tree a levandule.