Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

S přírodou ve sprše

S přírodou ve sprše Jaké to je s přírodním sprchovým gelem?
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Namažte se čistou přírodou

Namažte se čistou přírodou zdroj: shutterstock.com

Je možné, že při používání čistě přírodních sprchových gelů nebo hydratačních sprchových krémů se už ani nebudete potřebovat po každém sprchování mazat. Šetrné složení totiž nevysuší pokožku, naopak jí dodá výživné přírodní látky. Pokud máte ale suchou citlivou pokožku, klidně se namažte, přírodní kosmetika nabízí tolik možností, dáte přednost tělovému mléku, krému, máslu nebo raději oleji?

Tělové mléko nebo krém jsou nejvíc podobné na v drogériích běžně dostupné krémy. Mléko má tekutější konzistenci, obsahuje většinou velký podíl vody, snadno se roztírá a rychle se vsakuje. Tělový krém je oproti tomu výživnější, obsahuje více přírodních másel, která mu dodávají hutnější a mastnější konzistenci. Krém i mléko jsou vhodné pro každodenní péči o pokožku, především díky tomu, že se celkem rychle vsakují a snadno roztírají. Díky tomu se namažete snadno a rychle, klidně každý den.

Pokud máte opravdu suchou pokožku, nebo si jenom chcete dopřát maximální péči, vyzkoušejte přírodní tělová másla. Ty jsou hutnější, mastnější, pomaleji se vsakují, ale pokožku zanechají hebkou a jemnou. Často neobsahují vůbec vodu, jsou vyrobena pouze z přírodních másel, jako je bambucké nebo kakaové, a přidaných rostlinných a éterických olejů. Mají hutnou pevnou strukturu nebo naopak jemně našlehanou konzistenci, která se rozpouští v dlaních díky tělesnému teplu. Je nutné je dostatečně rozetřít, můžou zanechat mastnou pokožku, ale jsou opravdu výživná a i ta nejsušší a nejnamáhanější pokožka si díky přírodnímu tělovému máslu bude připadat jako v bavlnce.

Pokud chcete pro pokožku něco opravdu výživného, ale nemáte rádi mastnotu a hutnou konzistenci tělového másla, můžete vyzkoušet tělové oleje. Úplně nejjednodušší je samozřejmě použít čistý jednodruhový olej, mandlový, kokosový nebo jakýkoliv jiný. Olej se nanáší na mokrou pokožku, s vodou vytváří emulzi, která se rychle vsakuje a hloubkově hydratuje. Vybírat můžete i z mixů různých olejů rostlinných i éterických, které nejen pečují o pokožku, ale také neskutečně omamně voní. A to vše jen s čistou přírodou.