Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čistý a hladký obličej díky konjac houbičce

Čistý a hladký obličej díky konjac houbičce Houbička konjac od Barbary Hofmann zastane funkci houbičky na čištění pleti, peelingu i jemné masážní lufy.
Jana Konečná
4,6 5
13

Čistý a hladký obličej díky konjac houbičce zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Když nahlédnete do naší kategorie očisty pleti, vyběhne vám nepřeberné množství produktů, aby si mohli vybrat i ti nejnáročnější zákazníci. Pleťové vody, gely, peelingy, mléka a s nimi úzce propojené i rozličné produkty, kterými se zmíněné aplikují. Většina čtenářů tohoto článku už nejspíše přešla z klasických odličovacích tamponků na ty z bio bavlny nebo i na ty pratelné. Pro ty z vás, kteří chtějí ještě méně zatěžovat životní prostředí tady máme další úroveň očisty pleti. Houbička konjac se svou životností, 100% přírodním původem a staletími užívání v zemích Asie rozhodně stojí za zvážení.

Co je to konjac houbička?

Konjac houbička je z vláken zmijovce indického. Ten má velice široké využití. Jeho plody jsou bohaté na obsah škrobu a používají se v kuchyni podobně jako naše brambory. V Japonsku se dokonce suší a melou na mouku, ze které pak vznikají nudle a speciální pečivo. Jeho rostlinná vlákna mají hlavně čistící účinky, ale velkým benefitem jsou též i jeho abrazivní schopnosti. Pod těmi se skrývají stejné možnosti, jenž má peeling ale bez zbytečné zátěže životního prostředí mikroplasty. Konjac houbička má tvar kupole – z jedné strany vypouklá, z druhé strany rovná. Praktičnost houbičky tak ještě více roste! Díky svému tvaru se vám alespoň neskutálí z umyvadla, ale zároveň můžete využít jejího atypického tvaru i během masáže obličeje.

Tato funguje totiž jako tři v jednom – prostředek, pomocí kterého můžete nanést čisticí přípravek na obličej a následně jej s ním i smýt, dále jako peeling a jemná masážní lufa. Pleť tak nejen čistí a odličuje, ale odstraňuje také odumřelé buňky a přirozeně zlepšuje mikrocirkulaci krve v pokožce. Výsledkem je pak krásně čistá a rozzářená pleť se sjednoceným barevným tónem. Konjac houbičky jsou totiž přesně to pravé pro ty, které trápí zašedlá a nezdravě vypadající pokožka. Pravidelná jemná masáž obličeje také zlepšuje jeho elasticitu.

Barvy, barvy, barvičky!

Dnes se koukneme na ty od značky Barbara Hofmann, což je značka, která se specializuje především na veganské pomůcky pro péči o pleť. Pod touto značkou tak náš sortiment nabízí nejen veganské štětce ze syntetických vláken pro aplikaci dekorativní kosmetiky, ale také konjac houbičky – zelenou a žlutou. Houbičky se od sebe liší nejen barvou, ale také odlišným obsahem účinných látek. Kromě samotných vláken zmijovce zelená houbička obsahuje extrakt ze zeleného čaje a ve žluté se nachází antibakteriální spraš.

Extrakt ze zeleného čaje je vysoce bohatý na antioxidanty, které ještě více podporují rozzařující efekt samotné masáže s konjacem. Zároveň přispívají k regeneraci pleti a podporují její obranyschopnost proti poškozování volnými radikály. Spraš je přírodní minerální prášek, který má antibakteriální a hloubkově čisticí účinky, navíc i zmírňuje případné podráždění. Vybrat si mezi žlutým či zeleným konjacem je docela těžká volba, ideálně vyzkoušet jeden po druhém. ☺

Jak konjac funguje?

Jakmile se rozhodnete pro tu pravou barvu, začleňte konjac do své každodenní péče o pleť. Můžete s ním pleť čistit ráno i večer nebo jen večer, kdy je vhodné pleti dopřát trochu větší očistu. Konjac je v suchém stavu tvrdý a pleť by vám akorát poškrábal. Proto jej před použitím namočte do vlažné vody. Nabobtná, změkne a je připraven k použití. Pak jej můžete použít buď samostatně, nebo v kombinaci s oblíbeným čisticím přípravkem – pleťovým mlékem, gelem, krémem… Přípravek konjacem krouživými pohyby nanášejte na celý obličej, krk a ani dekolt nemusíte nechat ošizený. Masáž konjacem je velice příjemná a po použití je pokožka krásně jemná, hladká a zdravě rozzářená. Po vyčištění pleti konjac dobře propláchněte, volně zavěste za poutko a nechejte proschnout.

Jak dlouho konjac vydrží?

Při dobré péči vám konjac udělá službu minimálně dva měsíce. A to už se opravdu vyplatí jak vaší peněžence, tak životnímu prostředí, které zbytečně nezatížíte použitými kosmetickými tamponky. Jednou za čas je vhodné konjac proprat v nějakém přírodním antibakteriálním prostředku. Za tímto účelem lze použít i vodu s kapkou tea tree oleje nebo tekuté tea tree mýdlo ALL-ONE od Dr. Bronner’s. Po zhruba dvou měsících se houbička začne jemně drolit a masáž s ní už není moc příjemná, protože nechává všude žmolky. Pak ji můžete s klidným srdcem vyhodit na kompost, včetně poutka by se měla kompletně rozložit.

Konjac houbička je díky svému rostlinnému složení a opakovanému použití nejen skvělým ekologickým řešením čištění pleti, ale také je vhodná pro vegany, na rozdíl od klasické mořské houbičky o jejíž vhodnosti se pořád vedou diskuze. Za sebe můžu konjac rozhodně doporučit. Vyzkoušela jsem jeho zelenou variantu a na odstínu pleti byly její účinky rozhodně znát. Pleť vypadala mnohem zdravěji. Také jsem za celé dva měsíce, co jsem konjac používala, nemusela vůbec sáhnout po peelingu, a přesto jsem měla jemnou a čistou pleť.