Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co je vlastně spagyrická kosmetika

Co je vlastně spagyrická kosmetika Martina Gebhardt vyvinula velmi širokou nabídku své bio spagyrické kosmetiky, ze které si mohou vybrat ženy včetně těhotných a kojících, muži a samozřejmě je díky svému složení vhodná i pro děti.
Iva Lhotská
4,3 5
7

co je vlastně spagyrická kosmetika zdroj: biooo.cz

Spagyrie je prastará alchymistická metoda, s níž se v rámci hermetického lékařství setkáváme již v dobách starověkého Egypta. Ovšem alchymií se zabývá také tradiční čínská medicína a ajurvéda. Termín spagyrie pravděpodobně vymyslel alchymista, astrolog a lékař Paracelsus.

Co je vlastně spagyrie a co má společného s alchymií? Slovo spagyrie je řeckého původu, přičemž spao znamená vytahovat, rozdělovat či extrahovat a ageiro zase shromáždit, vázat či spojovat. Tyto dva zásadní kroky či operace jsou základem každé pravé alchymické práce. O alchymii, potažmo i spagyrii se hovoří již ve "Smaragdové desce" Herma Trismegista, otce hermetismu a alchymie, kde je zmíněno, že bychom se měli naučit, jak "oddělit zemi od ohně, jemné od hrubého, a to vše opatrně a nanejvýš moudře". Ovšem základem tohoto základního spisu hermetismu je motto: "Jak nahoře, tak dole", což vyjadřuje vztah mezi mikrokosmem a makrokosmem. I z toho důvodu nás učí alchymie oddělovat faleš od pravdy.

Podstatou spagyrie je vlastně oddělení tří základních filozofických rostlinných principů, kterými jsou sůl (Sal), síra (Sulfur) a rtuť (Merkur). Během této alchymistické metody tedy dochází nejprve k separaci, poté následuje proces čištění neboli purifikace a ve třetí fázi probíhá následné znovuspojení v čisté a zesílené podobě čili rekombinace.

Rostlinný preparát získaný spagyrickým procesem neboli mikrokosmos obsahuje několikanásobné množství aktivních látek a má vysokou vitální hodnotu, kterou lze prokázat metodou citlivé krystalizace pomocí chloridu měďnatého a též změnou pH roztoku. Prostřednictvím působení Slunce a Měsíce, tedy makrokosmu je ve spagyrických esencích obsažena životní energie, jež nazývají např. Číňané čchi a Indové prána.

Rozdělujte a spojujte, můžete tak získat mistrovství

Hermes Trismegistos též údajně řekl, že po oddělení dochází k tomu, že "co ze země vystupuje do nebe a znovu sestupuje, aby se zrodilo na zemi, získalo síly náležející nebi i zemi současně". V tomto prohlášení je obsaženo obojí, spojení i rekombinace, samozřejmě v alchymické souvislosti. Jen tak pro zajímavost: Tajemství této operace, na niž se Paracelsus odvolává, bylo vyjádřeno ve známém alchymistickém rčení: "Solve et coagula, et habebis magisterium", což volně přeloženo znamená: " Rozdělujte a zase spojujte, získáte tak mistrovství".

Ve své původní podobě se slova spagyrie používalo jako ekvivalentu k výrazu alchymie, nicméně v nedávné době bylo též přijato v oblasti holistické a alternativní medicíny. Toto vše vám může připadat poněkud komplikovaně. A ono to tak i je: Spagyrie je skutečná alchymie a výroba spagyrické kosmetiky je velmi zajímavá, zdlouhavá a zároveň i trochu magická záležitost.

Rozdělení je naprosto nezbytnou součástí alchymického či spagyrického procesu. Jedná se o krok, jenž musí adept ve své práci vykonat, aby dosáhl touhy očistit svou prvotní podstatu a poté se naplno mohl věnovat alchymické práci. Spagyrickou operací dojde ke vzniku rostlinné esence, k níž byl ještě přidán popel kalcinované rostliny. Společnosti vyrábějící bylinné tinktury tuto techniku často využívají. Když se do problematiky ponoříme hlouběji, zjistíme, že ne každý, kdo připravuje různé druhy bylinných esencí, pracuje tímto způsobem. Spagyrie je sice považována za součást alchymie, nicméně existuje zde rozdíl mezi záměrem a následnou metodou použitou v praxi.

Je nějaký rozdíl mezi alchymií a spagyrií?

Podle některých zdrojů produkt vznikající spagyrickou operací působí jen na úroveň fyzického těla. Na druhé straně alchymie je jistý druh náročného iniciačního obřadu, jehož prostřednictvím vzniká lék na duši. Z toho by velmi zjednodušeně vyplývalo, že při vytváření spagyrických esencí není nutný konkrétní duševní a duchovní stav člověka, jenž se této práci věnuje. Ovšem moje známá, která se výrobě spagyrických esencí a bio kosmetiky na tomto základě již drahně let věnuje, by vás velice záhy vyvedla z omylu.

Při výrobě spagyrických esencí je však soustředění a vztah ke konkrétním postupům během celé operace velmi významný. Teprve na základě dosažení jistého uvnitřnění a zklidnění, se operující alchymista či spagyrik může stát velmi silným a vyvinout pozitivně vibrující a vysoce kvalitní produkty. Dochází tedy k určité rezonanci energií, která je buď pozvedávána nebo naopak nefunguje tak, jak by měla, protože daný člověk ještě nezměnil některé podstatné věci ve svém životě.

Spagyrik funguje na podobném principu jako homeopat, jelikož nevnímá léčbu jako výsledek jakési chemické reakce, nýbrž věří, že tělo je jakousi spojenou nádobou a určité druhy energie působí na postupný proces hojení. Spagyrie tedy tuto nádobu čistí, aby v těle spustila rezonanci, jež zvýší vibrační energii. Alchymie i její mladší sestra spagyrie přeměňuje a urychluje vývoj hmoty, fyzickou i duchovní evoluci.

Alchymistka a spagyrička Martina Gebhardt

Jednou z nesmírně nadaných, novodobých alchymistek, která vyvíjí vysoce kvalitní spagyrickou kosmetiku, je Martina Gebhardt. Narodila se v Mnichově, kde také vystudovala architekturu. Celá léta se věnuje vystudovanému oboru a již dlouhou dobu také vyrábí spagyrickou kosmetiku. Její společnost Martina Gebhardt Naturkosmetik GmbH sídlí v budově kláštera Wessobrunn v Horním Bavorsku. Martina k výrobě své opravdu mimořádné kosmetiky používá biodynamicky pěstovaných léčivých rostlin s certifikací Demeter, které jsou tím pádem vhodné i pro tu nejcitlivější pleť.

Veškeré kosmetické přípravky vyvinuté Martinou Gebhardt mají ideální hodnotu pH mezi 5 a 6, čímž napomáhají bezprostřední ochraně pokožky, podporují její přirozené rytmy a navracejí jí harmonii. Na světě neexistují žádné kosmetické produkty, jež by zcela zabránily běžnému stárnutí, ale díky přírodě tolik bohaté na bylinky, z nichž se dají získávat esence a oleje, lze zachovat vitalitu, pružnost a zdravý vzhled pokožky. Kosmetiku od Martiny Gebhardt je zapotřebí aplikovat s mírou, aby nebyla potlačována přirozenost pokožky, ale došlo pouze k jejímu posílení. Pak vám může i menší balení vydržet delší dobu.

Každý z produktů má svou specifickou vůni, která když je vám příjemná, budete nejspíš dokonale harmonizovat i s jejím obsahem. U různých typů pokožky jsou sice doporučovány konkrétní výrobky, avšak vaše intuice je v tomto případě naprosto nepřekonatelná. Už jste její kosmetiku vyzkoušeli na vlastní kůži? Že ne? Tak vám ji vřele doporučuji. Díky spagyrické kosmetice Martiny Gebhardt totiž zjistíte, že se vaše pokožka prozáří, vrátí se ke své přirozené rovnováze a samozřejmě zůstane zdravá.