Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Když dojde voda

5,0 5
5

Když dojde voda zdroj: shutterstock.com

Sice se globální oteplování skloňuje ve všech pádech hlavně dneska, ale já si pamatuji, že horká léta bývala i kdysi. U babičky na zahradě pak usychaly saláty, že jsme nestačili ani mrknout. A zalévat se muselo pořádně každý večer. Když pak opravdu bylo sucho velké a ještě větší, tak se muselo zalévat vodou z hadice, protože potok pomalu vysychal a už nebylo ani kde tu konvici na zalévání naplnit. Tráva postupně hnědla a nakonec mizela úplně, zatímco kytičky rychle vykvetly a hned opadaly. A jaká úleva to byla, když nakonec přece jenom zapršelo. No a stejně devastující účinky jako sucho na zahradě má nedostatek vody i na naše tělo.

Voda je nutná pro fungování našeho těla stejně tak, jako tráva potřebuje vodu k tomu, aby se vesele zazelenala. Voda je důležitá pro chod celého našeho organismu, zlepšuje trávení, pomáhá detoxikovat a podporuje přirozenou regeneraci. Pokud jde o krásu, tak voda zlepšuje stav pokožky, chrání ji proti stárnutí a proti nepříznivým vnějším vlivům. Pitný režim je důležitý jako ochrana proti vráskám, ale také pomáhá problematické pokožce proti pupínkům a černým tečkám. Dehydratace je totiž vážný stav, který narušuje přirozené fungování celého těla a také přirozené regenerační procesy v naší pleti. A to určitě nechceme. Proto je tak důležité dodržovat nejen pitný režim, ale také používat ten správný hydratační krém.

Když chybí tělu voda

… a když málo pijeme, tak tím ovlivňujeme nejen stav pleti a to jak vypadáme, ale především to má vliv na funkce našeho organismu jako celku. Může nás bolet hlava, jsme unavení a špatně trávíme. Při nedostatečném pitném režimu navíc začínají rychleji odumírat buňky v našem těle, a rychleji tak stárneme. Nedostatek vody může vést nakonec až k celkovému kolapsu organismu. Zatímco bez jídla klidně přežijeme i několik dnů až týdnů, tak bez vody to jde rychle do kytek. Vodu k životu prostě potřebujeme.

Dodržování pitného režimu je ale pro mnoho lidí velmi náročné. Jen si to vybavte. Ráno si dáte hrnek kávy pro probuzení a k obědu si dáte skleničku coly pro lepší trávení. Ani káva ani sladké nápoje se ale do pitného režimu nepočítají. Cola a další bublinkaté nápoje bychom měli spíš počítat do kalorického příjmu, jsou jen plné cukru a dodávají tělu rychlou energii. Káva má zase odvodňující účinky. Po ránu sice chutná skvěle, probudí nás a naladí nás do nového dne, ale je močopudná a vodu z organismu spíše odvádí, než že by zlepšovala celkovou hydrataci těla.

Pokud tedy máte problémy s bolestí hlavy, jste často unavení nebo máte třeba trávicí problémy a cítíte se bez energie, zkuste se zaměřit na důsledné dodržování pitného režimu. A také na kvalitu vody, kterou pijete. Pro detoxikaci, dodání energie, vitaminů a minerálů pak čistou vodu míchejte s přírodními šťávami, skvělá je třeba rakytníková, březová nebo sušená šťáva z mladého ječmene. A pro dodání energie kdykoliv během dne zkuste březové šťávy od Sealand Birk. Vybrat si můžete z pěti příchutí, obsahují kvalitní březovou šťávu, která pomáhá detoxikovat organismus a napomáhá regeneraci a hydrataci těla.

Když chybí voda pleti

Když dojde voda zdroj: shutterstock.com

… a pitný režim to jen tak nespasí, tak je na čase sáhnout po intenzivně hydratačním krému nebo séru. Dehydratovaná pokožka je mnohem více náchylná na vnější poškození, stárne rychleji, vypadá zašedle a nezdravě. Zdravý pitný režim a vyvážený jídelníček je samozřejmě základ pro krásnou a hydratovanou pokožku. Ale někdy to prostě nestačí. Hlavně jak pokožka stárne, tak je nutné jí dodávat stále více hydratace i skrze kosmetické produkty, které dodají nejen vodu, ale hlavně dokáží vodu v pleti udržet a poskytují pokožce dlouhotrvající hydrataci.

Základem každé péče o pleť by tak měl být hydratační krém. A pokud má vaše pleť s hydratací problém, tak sáhněte po intenzivním hydratačním séru. Sérum má zpravidla lehčí konzistenci, proniká tak do hlubších vrstev pleti a tam hydratuje. Sérum je velmi účinný krok péče, nanáší se na čistou a tonizovanou pleť a po séru byste se určitě měli namazat i pleťovým krémem. Krém totiž pomůže uzamknout sérum v pleti a napomůže jeho účinkům. Hydratační krém navíc pleti ještě dále dodává vodu a pomáhá ji udržovat optimálně hydratovanou. Jaký hydratační krém vybrat? Na výběr je jich tolik.

Za pozornost určitě stojí Hydratační denní krém od Mille Ulivi. Má velmi lehkou konzistenci a voní jako čerstvé ovoce. Je plný vody, květinových extraktů, rostlinných olejů a bambuckého másla. Je výživný, ale lehký, rychle se vstřebává a je vhodný i jako podklad pod make-up. Pro okamžitou úlevu pro suchou a dehydratovanou pleť sáhněte po Hydratačním krému SOS Hydra od Mádara. Ten hned po nanesení ulevuje napnuté, podrážděné a citlivé pleti, zbavuje pnutí a hloubkově hydratuje.

Pro hydrataci pokožky celého těla vyzkoušejte mandlovou řadu od Weledy. Je hutnější konzistence, díky tomu je vhodná i pro hydrataci suché a citlivé pokožky. Obsah mandlového mléka zklidňuje pokožku, pomáhá s regenerací, hydratuje a revitalizuje. V řadě najdete sadu pro péči o pleť, odličovací a čisticí mléko, stejně tak i pleťový krém a olej. Ale hlavně vyzkoušejte sílu mandlového oleje při péči o pokožku celého těla. Sprchový krém, mandlový krém na ruce nebo tělový hydratační krém vyživují, pečují, hydratují i revitalizují citlivou, podrážděnou a velmi suchou pokožku. Jemně, bez zbytečných přísad, jen silou rostlinných olejů a másel.