Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Když dojde voda

Když dojde voda Pitný režim je důležitý nejen pro náš organismus, ale také pro naši pokožku.
Hana Bartušková
5,0 5
5

Když dojde voda zdroj: shutterstock.com

Sice se globální oteplování skloňuje ve všech pádech hlavně dneska, ale já si pamatuji, že horká léta bývala i kdysi. U babičky na zahradě pak usychaly saláty, že jsme nestačili ani mrknout. A zalévat se muselo pořádně každý večer. Když pak opravdu bylo sucho velké a ještě větší, tak se muselo zalévat vodou z hadice, protože potok pomalu vysychal a už nebylo ani kde tu konvici na zalévání naplnit. Tráva postupně hnědla a nakonec mizela úplně, zatímco kytičky rychle vykvetly a hned opadaly. A jaká úleva to byla, když nakonec přece jenom zapršelo. No a stejně devastující účinky jako sucho na zahradě má nedostatek vody i na naše tělo.

Voda je nutná pro fungování našeho těla stejně tak, jako tráva potřebuje vodu k tomu, aby se vesele zazelenala. Voda je důležitá pro chod celého našeho organismu, zlepšuje trávení, pomáhá detoxikovat a podporuje přirozenou regeneraci. Pokud jde o krásu, tak voda zlepšuje stav pokožky, chrání ji proti stárnutí a proti nepříznivým vnějším vlivům. Pitný režim je důležitý jako ochrana proti vráskám, ale také pomáhá problematické pokožce proti pupínkům a černým tečkám. Dehydratace je totiž vážný stav, který narušuje přirozené fungování celého těla a také přirozené regenerační procesy v naší pleti. A to určitě nechceme. Proto je tak důležité dodržovat nejen pitný režim, ale také používat ten správný hydratační krém.

Když chybí tělu voda

… a když málo pijeme, tak tím ovlivňujeme nejen stav pleti a to jak vypadáme, ale především to má vliv na funkce našeho organismu jako celku. Může nás bolet hlava, jsme unavení a špatně trávíme. Při nedostatečném pitném režimu navíc začínají rychleji odumírat buňky v našem těle, a rychleji tak stárneme. Nedostatek vody může vést nakonec až k celkovému kolapsu organismu. Zatímco bez jídla klidně přežijeme i několik dnů až týdnů, tak bez vody to jde rychle do kytek. Vodu k životu prostě potřebujeme.

Dodržování pitného režimu je ale pro mnoho lidí velmi náročné. Jen si to vybavte. Ráno si dáte hrnek kávy pro probuzení a k obědu si dáte skleničku coly pro lepší trávení. Ani káva ani sladké nápoje se ale do pitného režimu nepočítají. Cola a další bublinkaté nápoje bychom měli spíš počítat do kalorického příjmu, jsou jen plné cukru a dodávají tělu rychlou energii. Káva má zase odvodňující účinky. Po ránu sice chutná skvěle, probudí nás a naladí nás do nového dne, ale je močopudná a vodu z organismu spíše odvádí, než že by zlepšovala celkovou hydrataci těla.

Pokud tedy máte problémy s bolestí hlavy, jste často unavení nebo máte třeba trávicí problémy a cítíte se bez energie, zkuste se zaměřit na důsledné dodržování pitného režimu. A také na kvalitu vody, kterou pijete. Pro detoxikaci, dodání energie, vitaminů a minerálů pak čistou vodu míchejte s přírodními šťávami, skvělá je třeba rakytníková, březová nebo sušená šťáva z mladého ječmene. A pro dodání energie kdykoliv během dne zkuste březové šťávy od Sealand Birk. Vybrat si můžete z pěti příchutí, obsahují kvalitní březovou šťávu, která pomáhá detoxikovat organismus a napomáhá regeneraci a hydrataci těla.

Když chybí voda pleti

Když dojde voda zdroj: shutterstock.com

… a pitný režim to jen tak nespasí, tak je na čase sáhnout po intenzivně hydratačním krému nebo séru. Dehydratovaná pokožka je mnohem více náchylná na vnější poškození, stárne rychleji, vypadá zašedle a nezdravě. Zdravý pitný režim a vyvážený jídelníček je samozřejmě základ pro krásnou a hydratovanou pokožku. Ale někdy to prostě nestačí. Hlavně jak pokožka stárne, tak je nutné jí dodávat stále více hydratace i skrze kosmetické produkty, které dodají nejen vodu, ale hlavně dokáží vodu v pleti udržet a poskytují pokožce dlouhotrvající hydrataci.

Základem každé péče o pleť by tak měl být hydratační krém. A pokud má vaše pleť s hydratací problém, tak sáhněte po intenzivním hydratačním séru. Sérum má zpravidla lehčí konzistenci, proniká tak do hlubších vrstev pleti a tam hydratuje. Sérum je velmi účinný krok péče, nanáší se na čistou a tonizovanou pleť a po séru byste se určitě měli namazat i pleťovým krémem. Krém totiž pomůže uzamknout sérum v pleti a napomůže jeho účinkům. Hydratační krém navíc pleti ještě dále dodává vodu a pomáhá ji udržovat optimálně hydratovanou. Jaký hydratační krém vybrat? Na výběr je jich tolik.

Za pozornost určitě stojí Hydratační denní krém od Mille Ulivi. Má velmi lehkou konzistenci a voní jako čerstvé ovoce. Je plný vody, květinových extraktů, rostlinných olejů a bambuckého másla. Je výživný, ale lehký, rychle se vstřebává a je vhodný i jako podklad pod make-up. Pro okamžitou úlevu pro suchou a dehydratovanou pleť sáhněte po Hydratačním krému SOS Hydra od Mádara. Ten hned po nanesení ulevuje napnuté, podrážděné a citlivé pleti, zbavuje pnutí a hloubkově hydratuje.

Pro hydrataci pokožky celého těla vyzkoušejte mandlovou řadu od Weledy. Je hutnější konzistence, díky tomu je vhodná i pro hydrataci suché a citlivé pokožky. Obsah mandlového mléka zklidňuje pokožku, pomáhá s regenerací, hydratuje a revitalizuje. V řadě najdete sadu pro péči o pleť, odličovací a čisticí mléko, stejně tak i pleťový krém a olej. Ale hlavně vyzkoušejte sílu mandlového oleje při péči o pokožku celého těla. Sprchový krém, mandlový krém na ruce nebo tělový hydratační krém vyživují, pečují, hydratují i revitalizují citlivou, podrážděnou a velmi suchou pokožku. Jemně, bez zbytečných přísad, jen silou rostlinných olejů a másel.