Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Konjak odlíčí a vyčistí

Konjak odlíčí a vyčistí Konjakové houbičky v překrásných obalech dozdobují koupelny a jsou také velice praktické - zastanou práci mycí houby i peelingu.
Anna Nádvorníková
2,9 5
19

Konjakové houbičky zdroj: Biooo.cz

Konjaková houbička je přesně tím produktem, který je malý, skladný, znovupoužitelný, kompostovatelný a hlavně citlivý k jakékoli pleti. Pokud hledáte produkt, kterým odlíčíte i vyčistíte pleť v jednom kroku, dostali jste se k tomu správnému článku!

Rostlina konnyaku (také Ďáblův jazyk) je v Asii používána přes patnáct set let. V Koreji, Japonsku a Číně ji lidé užívali jako medicínu, když si ji přimíchávali do jídla a také jako zkrášlující produkt. Konjaková hlíza je zde stále pěstovaná jako oblíbená potravina. Konjac obsahuje převážně vodu, dále bílkoviny, uhlovodíky, tuky, sodík, draslík, hořčík, železo, fosfor, vitamin A, E a D, vitaminy B1, B2, B5, B6, B12 a mastné kyseliny. Pro naši pokožku je skvělé to, že má antibakteriální a protiplísňové účinky. 

Konjaková dekorace 

Nepřehlédnutelné jsou konjakové houbičky od značky The Conjak Sponge Company. Vyrábí se v Jižní Koreji na ostrově Jeju. Tento 100% čistý konjac neobsahuje žádné chemikálie, barviva, aditiva a další látky, které by mohly uškodit citlivé nebo podrážděné pokožce obličeje. The Conjak Sponge Company dbá na čisté pěstování rostlin. Firma se ještě navrch pyšní certifikáty Vegan a Cruelty Free.

A proč jsou tedy konjac houbičky od této firmy nepřehlédnutelné? To je jednoduché! Už jste viděli jejich krabičky? Zdobí je krásné barevné ilustrace, které vkusně dozdobí každou koupelnu. Z našeho sortimentu si můžete vybrat ze dvou řad, a to Mytické bytosti a Deštný prales. 

Mytické bytosti do vany

Řada Mytické bytosti je určená pro pleť i tělo. Ta s narvalem obsahuje aktivní uhlí. Mořské panny přináší úlevu zraleší nebo citlivější pleti pomocí červeného či růžového jílu. Dráček silou zeleného jílu sežehne všechny problémy pleti se sklonem k akné a mastnotě. Krásný jendorožec si zachoval svou neposkvrněnost a tento konjac je naprosto bez příměsí.

Ještě jste konjakovou houbičku nezkusili a chcete aspoň jedno mytické zvíře domů? Není se co divit, je to totiž opravdu praktická věc! Zvláště na cestování, kdy s sebou nechcete brát čisticí přípravky navíc. Konjaková houbička pleť nejen odlíčí a vyčistí, ale také funguje jako velmi jemný peeling. Stačí ji nechat změknout pod proudem teplé vody. Je pak jemná a měkká, na tváři je její povrch podobný gelu. Zanechává obličej čistý, zářivý a jemný. Doma si na houbičku můžete přidávat kapičku čisticího produktu, ale není to nutné. Každopádně váš čisticí produkt, ať už je to gel nebo pěna, konjaková houbička podpoří v účinnosti.

Deštný prales na tvář

Konjakové bytosti z kolekce Deštný prales jsou díky své miniaturnější verzi určené spíše na tvář. Bílý tukan, červená opice, černý lenochod a zelená stromová žába obsahují stejné příměsi, které můžeme nalézt ve světě fantazie. Rozdílný je tu především jejich tvar a velikost. Pěkně vám namasírují a prokrví pokožku, samozřejmě bez jakéhokoli podráždění.

A jak se o všechnu tuhle zvířenu nejlépe postarat? Důležité je po použití prudce neždímat, nekroutit, pouze jimi nechat protéct vodu a jemně vymačkat. Pak je stačí pověsit za provázek na háček či očko na ručníky a nechat volně uschnout. Houbička ztvrdne opět do podoby pemzy a můžete ji uložit do té krásné krabičky. Někdo houbičku vkládá do ledničky, kde zůstane déle čerstvá a má pak delší životnost. Naprosto skvělé je, že po zaschnutí v sobě houba nedrží žádné bakterie a je opravdu čistá a připravená na další použití.

Že konjaková houbička dosluhuje poznáte podle toho, že se začne lehce drolit. Můžete jí hodit na kompost, protože je plně rozložitelná. Pak je nejvyšší čas tohle zvíře nebo mytickou bytost vyměnit a zkusit třeba zase jeho kamaráda.