Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Nejlepší kosmetika na dovolenou

Nejlepší kosmetika na dovolenou Zabalte si na dovolenou to nejlepší z přírodní kosmetiky.
Pavlína Klaudová
3,1 5
13

Nejlepší kosmetika na dovolenou zdroj: unsplash.com

Prázdniny se nám překlápí do druhé půlky! Ještě ale pořád zbývá měsíc, kdy mohou děti skotačit na táboře, či u moře a dospělí relaxovat na pláži nebo aktivně zdolávat vrcholky hor. Všichni pak opět vplujeme odpočatí do pracovního procesu. Všichni však víme, že relaxaci předchází výběr dovolené a pak samotné balení. Valná většina z nás (i ti kteří se ještě nedostali na dovolenou) ví, že balení dokáže být mnohdy tou méně oblíbenou částí celého procesu. Efektivní kosmetika vám může odebrat pár starostí a dopřát více místa v kufru. Nevěříte? Zkuste se řídit našimi tipy.

Balení na dovolenou nemusí být strašák!

Složit do zavazadla vše potřebné dokáže napnout nervy i u těch nejotrlejších. Hlavně ženy potřebují svou rodinu na cesty vybavit kompletním koupelnovým arzenálem, jinak samozřejmě nemůže nikdo dovolenou přežít! Z vlastní zkušeností mohu říci, že spousta produktů se dá sdílet s partnerem či s rodinou. Omezení stresu při balení kufru zaručeno! Samozřejmě naprostá minimalizace řešení by bylo zajištěno, pokud by se všichni zúčastnění shodli, že na veškerou hygienu celé rodiny stačí krabice jílu. Což by bylo samozřejmě v některých případech nejideálnější, nejekonomičtější a nejuniverzálnější řešení. I minimalismus při balení má však své hranice, tak se pojďme podívat dále.

Co si zabalit?

Rozhodnutí, co si zabalit na dovolenou, aby to bylo: 1) efektivní  2) nejlépe využitelné pro všechny 3) vonělo 4) hezký obal ... To se může zdát jako nepřekonatelný problém. Nejlepší je mít skladný, univerzální pleťový krém, který mohou použít ženy i muži, nějaký unisex sprchový gel, šampon, dobrou desinfekci a účinné přírodní deodoranty. Případně lze zabalit dvojkombinaci šamponu a sprchového gelu. Mně osobně se osvědčily sprchové gely od Coslysu bez mýdla, které jsou zároveň vhodné jako šampony. Universální mýdla od Dr. Bronner's (můj osobní favorit je ten levandulový) a pak pokud koketujete se změnou na no poo, sypký šampon Eliah Sahil. Ten dokáže posloužit k očistě celého těla, když už sprchový gel došel a mohou ho užít oba partneři i děti.

Sám, pár, rodina či skupina

Ať už vaše výprava za dobrodružstvím bude čítat jednoho či více členů, čeká vás nákup letní kosmetiky. A protože jsme tady už od roku 2008, rádi vám díky našim zkušenostem usnadníme rozhodování, která kosmetika je pro vás ta prává! Osvěžující sprchové gely, které neuškodí vám ani přírodě. Horké novinky od oblíbené francouzské značky Coslys vás nezklamou, protože slibují perfektní zážitek z letní sprchy. Ať už jste tuto značku zkoušeli nebo ne, můžeme je jenom doporučit. Jejich předností jsou jemné, nevtíravé vůně a složení bez sulfátů, které bude vyhovovat i té nejnáročnější pleti.

A nezapomínáme ani na slunění. Nějaký ten krém, který vám pomůže jak s ochranou proti slunci či pak po opalování. Záleží nám na kvalitní péči pro vás, ale zároveň máme rádi přírodu. A proto chceme, aby všichni získali jen to nejlepší.

BiOOO kosmetický kufřík na prázdniny

Pěstěná pleť je základ a nemusíte s sebou vozit velká balení micelární vody, pleťového krému, obličejové masky a dalších nezbytností. Vše, co potřebujete pro ošetření pleti při cestách, najdete v bezkonkurenční cestovní sadě od Mádary. Poskytuje veškerý kosmetický komfort pro odlíčení, hydrataci i ochranu, které jsou v létě více než potřeba.

A pokud je na vás cestovní sada velká, protože se vydáváte do divočiny (či na festival), tak právě pro vás jsme zařadili konjac houbičky. Malé zázraky s kořeny (a z kořene)  v daleké Asii a prověřené stovkami let. Zkuste je a stanou nepostradatelným pomocníkem při očistě a odličování pleti. Není třeba vůbec nic, jen voda a případně ošetření hydratačním krémem.

Divočina na chvostu

Účinná desinfekce Thymosan od Atoku je jedním z produktů poskytujících vícero využití. A to ať už se jedná o boj proti kožním plísním nebo proti zápachu obuvi. Je vhodná pro děti na tábory, na výlety do lesa, na hory nebo pro kempování ve volné přírodě. Prostě všude tam, kde potřebujete trávit dny v pevné a neprodyšné obuvi. Lze ji použít přímo do bot nebo na ponožky.

Repelenty jsou nedílnou součástí všech prázdninových výbav. Nemusíte mít strach. I přírodní varianty jsou účinné, bezpečné a hmyzu opravdu nevoní. Přírodní repelenty poskytují ochranu na 6 až 8 hodin před veškerým krvesajným hmyzem a klíšťaty. A můžete se spolehnout na to, že neobsahují žádné škodlivé chemikálie. Lze je proto aplikovat přímo na pokožku. U nás můžete pořídit třeba Alva Effitan, který příjemně voní po citronové trávě.