Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Pleťová péče v zimě: 4 chyby, kterým se snadno vyvarujete

Pleťová péče v zimě: 4 chyby, kterým se snadno vyvarujete Péči o pleť je třeba přizpůsobit ročním obdobím. Pojďte si přečíst o nejčastějších chybách, kterých se v zimě při péči o pleť dopouštíme.
Jana Konečná
5,0 5
8

Pleťová péče v zimě: 4 chyby, kterým se snadno vyvarujete zdroj: unsplash.com

Každé roční období má své specifikum a podle toho, jak se mění roční období, je vhodné tomu přizpůsobit a změnit i denní rutinu a péči o pleť. V zimě je třeba přidat trochu hutnější péči, vyhýbat se hydratačním krémům a opalovací krémy patří jen do letní péče o pleť. Anebo je to trochu jinak? Pojďte si přečíst o nejčastějších mýtech a chybách, kterých se v zimě na své pleti dopouštíme, a vypilujte svoji celoroční pleťovou pečující rutinu k dokonalosti.

1. Bojíte se hydratačních přípravků

Že je hydrataci pleť potřebuje jako sůl, je známý fakt. Jenže co dělá voda v zimě? Zmrzne a zvětší svůj objem. Pokud necháte třeba lahev plnou vody v zimě na balkoně, s největší pravděpodobností máte po lahvi (dokonce o tom byla reportáž na jedné nejmenované „seriózní“ televizní stanici). Stejně tak by mohla voda v hydratačních krémech poškodit a potrhat i naši pleť. Nebo ne? Toto je zrovna dost rozšířený mýtus. Žádné nebezpečí vaší pleti nehrozí, ale přece jen by měly mít krémy na zimu trochu hutnější konzistenci, to aby obsažené oleje a další výživné látky vodu v pleti uzavřely. V zimě je také více než vhodné vyměnit různé pleťové čisticí gely za hutnější pleťová mléka a alespoň jednou týdně si dopřát pořádně výživnou masku.

2. Opalováky schováváte na dně skříně až na léto

Opravdu málokdo používá opalovací přípravky i v zimě. Přitom zimní slunce může být stejně tak ostré jako to letní. Někdy i horší, například horské sluníčko dokáže pleť velice rychle ošklivě spálit. Na klasické běhání v zimě po městě vám bude stačit obyčejný denní krém s přidaným ochranným faktorem. Pokud se však chystáte do hor, do zavazadla přibalte klasický opalovací krém s vyšším faktorem a proti UVB i UVA záření.

3. Nedostatečně se hydratujete

Zatímco v létě se vody nemůžeme pořádně ani dopít a žízeň se sama hlásí o slovo, v zimě se nám většinou ani moc pít nechce. A když už tak spíše horký čaj nebo kávu. A to je právě další chyba. Pleť a vůbec celé naše tělo potřebuje důkladně hydratovat i zevnitř. Navíc káva, a zelený či černý čaj mají spíše dehydratační účinky, proto za každý hrníček horkého nápoje je vhodné doplnit další sklenici vody, aby se vyrovnala ztráta a další, aby se potřebná vláha doplnila. Stejné účinky má i alkohol. Pokud se tedy v zimě rádi zahřejete venku třeba svařákem, noste si při sobě lahev s čistou vodou.

4. Nemyslíte na rty a na ruce

Kůže na rtech je velice tenká a neobsahuje mazové žlázy, které by ji vybavily ochrannou hydrolipidovou vrstvu. Zapomínat na péči o rty se proto v zimě obzvláště nevyplácí. Může to skončit popraskanou kůží na rtech až do krve, což je nejen velice nevzhledné, ale i bolestivé. Ochranný balzám na rty proto mějte celou zimu vždy při ruce a „přejeďte“ s ním rty podle potřeby i několikrát denně. Podobně jako rty trpí v zimě extrémně i ruce. Ty mají už tak nejvíce namáhanou pokožku. Mrazivý vzduch venku a přesušený vzduch v místnostech jim nedělá obzvláště dobře. Dopřejte jim proto pořádné promazání například bambuckým máslem. Klidně několikrát denně a ve větší vrstvě a nezapomeňte ani na přesušenou kůžičku v okolí nehtů. Vyhnete se tak vzniku nepříjemných a nevzhledných záděr.

Související produkt
Hand & Nail krém na ruce 100 ml
Martina Gebhardt / 487 Kč
Heřmánkový krém pečuje o namáhanou pokožku rukou, regeneruje ji a vyživuje. Současně ji chrání před nepříznivými vnějšími vlivy a jemně ji provoní.
Detail produktu