Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Rhassoul – univerzální pomocník

Recenze: Rhassoul – univerzální pomocník Rhassoul od Záhir cosmetics je univerzálním jílem pro jakýkoliv typ pleti. S marockým jílem si vyčistíte pleť i umyjete vlasy.
Viktorie Kalinová
5,0 5
9

Recenze: Rhassoul – univerzální pomocník zdroj: zahir.cz

Často zkouším něco nového. Hlavně na obličej a vlasy. Mám náladovou pokožku – někdy se mastí, jindy je přesušená, póry se chovají jak kdy. Sulfátům se straním už léta a agresivním složkám ještě víc – zarudnutí se u mě může objevit, i pokud něco obsahuje větší, byť přírodní parfemaci. Čím tedy nejlépe čistit pokožku?

Alkohol nepřichází v úvahu, pěnidla taky ne. Oleje mám ráda, ale někdy potřebuji důkladnější čištění a taky zmenšit póry. Podomácku míchané masky se mi osvědčily, ale není to úplně na denní použití, protože to je časově dost náročné... Střídám je tedy s rhassoulem – marockým jílem od Zahir cosmetics. S jíly mám obecně dobrou zkušenost, ale třeba se zeleným musím opatrně, protože když ho nechám na pleti příliš dlouho, tak pne a je zarudlá. Ale rhassoul je o dost jemnější, a i když přetáhnu, pleť neprotestuje.

Používám zhruba třikrát do týdne – rozmíchám asi lžičku prášku s vodou a bláto nanesu na obličej. Někdy přidám trošku oleje, arganový nebo černuchový mám nejraději, protože se mi líbí, že pocházejí ze stejné oblasti. Nechám zaschnout a smývám. Bála jsem se, že bude hrubý, některé masky tohoto typu obsahovaly pro mě příliš velké části a ty pak při smývání škrábaly. Z tohoto je opravdu jemná pasta, takže žádné problémy nenastaly. Dokonce mi přijde, že smícháním s vodou vytvoří úplně krémovou konzistenci.

Recenze: Rhassoul – univerzální pomocník

Po omytí – používám vlažnou vodu – je kůže o moc jemnější a na první pohled čistější. Dokud mám obličej vlhký, vmasírovávám pár kapek oleje nebo krému Martina Gebhardt. Nikdy se mi neobjevilo podráždění, takže naprostá spokojenost. Jen to rozmíchávání dělá nepořádek, ale nedá se nic dělat. Uvažovala jsem o jiných výrobcích s rhassoulem, které by byly předmíchané, ale na trhu jich moc není. Takhle se mi také líbí, že pokaždé můžu přidat právě to, co moje pleť potřebuje nejvíce... Navíc mám takhle pod kontrolou všechny ingredience a přesně vím, co zrovna na pleť dávám.

Prášek jsem zkoušela i na vlasy. U mytí vlasů potřebuji (mám vlas po ramena) zhruba dvě vrchovaté lžičky a musím nechat působit alespoň pět minut. A hlavně pořádně vymýt, jinak vypadají vlasy popelavě. Když to dodržím jsou nádherně lehké, lesklé a hebké. Bohužel nemám vždycky čas a vana po použití vypadá legračně. Ale myslím, že i tak stojí za to.