Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Seznamte se: Micelární voda

Seznamte se: Micelární voda Micelární vody jsou velkým trendem již několik let. Co ale micelární voda vlastně je a jak funguje?
Kristýna Lexová
1,7 5
12

Seznamte se: Micelární voda zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Micelární vody hýbou světem pečující kosmetiky již několik posledních let. Co to ale vlastně ta micelární voda je a k čemu je dobrá? Snad každý, kdo se zajímá o péči o pleť, již slyšel o micelární vodě jako o učiněném zázraku. Proč ale micelární voda tak skvěle funguje a co může udělat pro naši pleť? Odpověď hledejte ve středoškolské chemii anebo v našem magazínu.

Ke svému názvu přišla micelární voda díky tomu, že obsahuje takzvané micely. Micely nejsou první známky existence mimozemské civilizace u nás, nýbrž shluky molekul tenzidů neboli pěnidel. Při určité koncentraci tenzidů v rozpouštědle (nejčastěji vodě) se tvoří kulovité struktury, které vytvářejí zvláštní konfiguraci, kdy vnější část molekuly je hydrofilní (“splývá” s rozpouštědlem) a vnitřní hydrofobní (ta naopak rozpouštědlo “odpuzuje”).

Pořád to zní trochu složitě, ale vězte, že podstatou micely jsou dvě funkce. První je čisticí. Micelární roztoky mají výbornou schopnost rozpouštět a vstřebávat do sebe nečistoty všeho druhu. Micela dokáže nečistotu k sobě připoutat a následně ji absorbovat a odstranit. Díky svým vlastnostem a složení rozpustí nejen to, co lze rozpustit ve vodě, ale úspěšně vstřebává i vše na tukovém základu.

Této vlastnosti tenzidů tvořit micely se odjakživa využívalo v detergentech, jelikož ale složení micel může být celkem pestré i z hlediska použitého tenzidu, tak nyní si je můžeme užívat i v pečující kosmetice, která je efektivní, ale zároveň i šetrná. Micely mají rovněž transportní funkci a dokáží přenášet řadu látek - najdete je i v našem těle, kde micely pomáhají ve střevě při absorbci vitaminů.

Micely jsou zkrátka součástí nejúčinnějších čističů. I proto micelární vody zaznamenaly obrovský rozmach právě v odličování. Obyčejná průhledná vodička dokáže odstranit veškerý make-up stejně dobře, jako čisticí mléko či olej. Micelární vody efektivně odstraňují make-up včetně voděodolného a nezanechávají po sobě žádný nepříjemný nános či mastný pocit. Pokud rády používáte výrazný make-up či make-up na olejovém základu, krémové produkty a podobně, pak vězte, že právě micelární voda si s nimi velice rychle poradí. Další výhodou micelárních vod je pak to, že jejich složení je poměrně jednoduché, a tak si v micelárních vodách libuje i citlivější pokožka, která nesnese drsnější přípravky.

Můžete ji používat na celý obličej, nepotřebujete speciální odličovač na oči a díky tomu, že odlíčení s micelární vodou je rychlé a efektivní nespotřebujete ani tolik vatových tamponků. Navíc pleť nemusíte dřít, micelární voda odličuje a vy se nemusíte ani příliš snažit. Vaše pokožka nebude vysušená a nebude narušena její ochranná bariéra. V micelární vodě můžou být rovněž obsaženy další ingredience s hydratační, osvěžující či vypínací funkcí a vy tak v jednom kroku o pleť zároveň pečujete.

Micelární vody se tudíž nebojte. Nejedná se o žádnou složitou vědu, naopak tato voda ušetří váš čas, peněženku a koneckonců i přírodu.

Související produkt
Micelární voda s kyselinou hyaluronovou 100 ml
MÁDARA / 412 Kč
Micelární voda účinně odličuje všechny typy pokožky, současně je jemná i pro oční okolí. Aloe vera šťáva, růžová voda a extrakt z pivoňky pleť hydratují, zanechávají ji pružnou a tonizovanou.
Detail produktu