Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

3 malé triky pro lepší samoopálení

3 malé triky pro lepší samoopálení Dodejte pokožce barvu samoopalovacím krémem.
Hana Bartušková
5,0 5
6

3 malé triky pro lepší samoopálení zdroj: shutterstock.com

Sezóna shazování přebytečného oblečení a odhalování pokožky na celém těle je tady. Možná se to nezdá, ale jeden týden sundáte svetr, druhý týden si vezmete maxi sukni bez silonek, třetí týden tričko s velkým výstřihem a ani se nenadějete a najednou je tady léto v kraťáskách a tílku. A se spoustou odhalené pokožky. Dlouhé nohy, svůdná ramena, žlábek ve výstřihu. A všechno tohle vypadá mnohem lépe v barvě bronzu než v sýrově bílé.

Bohužel bílá je tak nějak nejobvyklejší barvou pokožky po zimě v našich zeměpisných podmínkách. Prostě tady půl roku sluníčko nezasvítilo, tak jsme vybledli. A než nabereme zase nějaký ten letní bronz, tak si budeme muset trošku pomoct. Třeba nějakým tím pěkným samoopalovacím krémem. Samoopalovací krémy mají bohužel často velmi špatnou pověst. Prý flekatí, nanáší se nerovnoměrně, smývají se ve sprše. Ale zkuste pár malých triků a uvidíte, že získaná barva vám bude v šatech slušet.

Chce to peeling

Chce to peeling zdroj: shutterstock.com

Mezi zásadní rady pro domácí samoopalování určitě patří: před akcí to chce důkladný peeling. Ten obrousí suché šupinky kůže, takže samoopalovací krém pak nanesete mnohem rovnoměrněji. Taky tím připravíte pokožku na samoopálení, bude hladká a jemná a samoopalovací krém se bude mnohem snadněji a rychleji nanášet.

BIOOOtip: cukrový peeling od Pure Fiji nebo Reniu. Tyto peelingy jsou totiž dokonale hrubé, takže opravdu vám opeelingují celé tělo důkladně a pořádně. Navíc voní jako instantní dovolená. Cena se může zdát vysoká, ale v jedné piksle dostanete nejen peeling a exotickou vůni, ale také hydrataci, výživu a regeneraci. Peeling obsahuje vzácné exotické oleje, jako je kokosový nebo makadamiový. A ty i po smytí zůstanou na pokožce a zanechají ji nekonečně jemnou. Akorát připravenou na samoopalovací krém.

DIYtip: kávový peeling. Pokud nejste fandou cukrových nebo solných olejových peelingů, tak zkuste obyčejný lógr z kafe. Hrubě mletá káva je dokonalým pomocníkem pro peeling celého těla. Stačí si uvařit kávu, zrnkovou, s instantní to fungovat nebude, a zbylý lógr si vzít s sebou do sprchy. Mletou kávu můžete použít i rovnou z balení, ale pokud ji nejdřív necháte louhovat, tak se navíc uvolní i kofein a ten pomůže napnout pokožku. Lógr můžete použít i jen tak samotný, jen s troškou vody, nebo ho smíchejte s olejem pro vyživenou a hladkou pokožku.

Chce to olej

Abyste nanesli samoopalovací krém opravdu rovnoměrně, tak musíte nejen dobře roztírat. Musíte taky dávat pozor na to, kam to mažete. Třeba suchá místa, jako jsou lokty, kolena, kotníky, nebo poškozená pokožka do sebe většinou nasají více samoopalovacího krému, a pak se prostě zbarví víc než okolní pokožka. A přesně tak vznikají fleky. Dá se tomu ale předejít tak, že právě tato problematická místa namažete nejprve krémem. A nebo si můžete namazat rovnou pokožku celého těla, díky tomu se bude samoopalovací krém mnohem snadněji a rovnoměrněji nanášet úplně všude.

BIOOOtip: sprchový olej. Aneb není čas ztrácet čas. A kdo by asi tak měl čas se mazat dvakrát. A tak raději vyměňte obyčejný sprchový gel za sprchový olej. Ten umyje nečistoty, ale navíc pokožku hydratuje, vyživuje a zanechává na ní jemnou vrstvu oleje. Díky tomu se pak bude samoopalovací krém snadněji nanášet, bude mnohem méně flekatět a povede se vám ho rozetřít opravdu do ztracena opravdu všude.

DIYtip: kokosový olej. Použijte ho jako přísadu do koupele. Stačí jedna lžíce kokosového oleje do teplé koupele. Koupelna exoticky zavoní jak čerstvý kokos na pláži, zatímco kokosový olej se postará o pokožku. Hydratuje, vyživuje a samoopalovací krém se bude na tu provoněnou a naolejovanou pokožku aplikovat tak lehce.

Chce to Aloe vera

Stále se samoopalovacího krému bojíte? Že to bude flekatět a nebo že to bude moc tmavé a nepřirozené? Zkuste samoopalovací krém smíchat s obyčejným tělovým mlékem nebo krémem. Díky tomu, že samoopalovací krém takto naředíte, zmírníte jeho intenzitu. Pokožka získá jen lehký bronzový nádech a vše bez zbytečných fleků nebo jiných nepříjemností.

DIYtip: Aloe vera. Samoopalovací krém můžete naředit čistým Aloe vera gelem. Stačí jen malé množství samoopalovacího krému v dlani smíchat se stejně velkým množstvím Aloe vera. Promíchat prstem a hned nanášet. Díky Aloe vera se směs rychle nanáší a jde snadno rozetřít. Navíc se i hned vsákne a dokonale přilne k pleti. Takže samoopalovací efekt bude sice jen jemný, ale mnohem přirozenější, bez skvrn a tmavších míst.