Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 kroky k sexy tělu do plavek

4 kroky k sexy tělu do plavek I když to tak venku zatím nevypadá, léto je za rohem, a je tedy nejvyšší čas připravit tělo na plavkovou sezónu.
Jana Konečná
4,5 5
11

4 kroky k sexy tělu do plavek zdroj: istockphoto.com

Je začátek května, a pokud se počasí konečně umoudří, klidně může přeskočit z upršeného a chladného jara rovnou do horkého léta. Na konci května by se tak mohlo už dát venku koupat - to by nebylo ostatně poprvé. To znamená, že je už opravdu nejvyšší čas a zároveň poslední šance připravit se na plavkovou sezónu, doladit poslední nedostatky, a pak se už jen těšit na koupaliště, k rybníkům nebo na prosluněné pláže u moře. Tyto čtyři kroky vám pomohou se za tu poměrně krátkou dobu dostat do co nejlepší formy.

1. Zbavte se celulitidy

Shodit 10 kilo za měsíc už rozhodně nestihnete, a ani by to nebylo zdravé. Ale trochu „vyžehlit“ a vyhladit pokožku v problematických partiích možné určitě je. Důležité jsou dvě klasické a neustále omílané věci – pohyb a strava. Toxiny z nezdravé stravy se totiž velice rády ukládají právě v podobě pomerančové kůže a nedostatek pohybu zase často stojí za zpomalenou lymfou, která má na starosti odplavování škodlivých látek z těla ven.

Celý proces můžete ještě víc popostrčit zvnějšku různými pomocníky, jako je třeba tělový peeling, kartáčování pokožky nebo různé přípravky proti celulitidě. Po použití tělového peelingu bude pokožka už sama o sobě nejen úžasně hebká na dotek i na pohled, ale masírování drobnými peelingovými částečky taktéž přispěje k rozproudění lymfy, a díky odstranění odumřelých buněk se lépe vstřebají účinné látky z dalších přípravků. Například z březového oleje od Weledy, který má skvělé okamžité i dlouhodobé účinky, takže ho můžete směle použít klidně i na poslední chvíli před tím, než se vypravíte na koupaliště.

2. Hydratujte zevnitř i z vnějšku

Hydratace je důležitá nejen pro naše zdraví, ale zároveň se i malá dehydratace okamžitě podepíše na našem vzhledu – vysušená pokožka, šupinky či vrásky v obličeji rozhodně nejsou nic příjemného ani na pohled, ani na dotek. Teď na jaro můžete svůj pitný režim ideálně povýšit a kromě obligátní čisté vody přidat i detoxikační nebo superpotravinové tekutiny, jako je třeba šťáva z aloe vera, noni nebo acai džus či březová šťáva.

Neméně důležitá je i hydratace samotné pokožky zvnějšku. Tu ostatně můžete spojit i se zpevňující péčí proti celulitidě z prvního kroku. Výběr je bohatý. Pokud preferujete raději klasická tělová mléka místo olejů, vyzkoušejte například tělové mléko od Lavery s výtažky ze zelené kávy. To pokožce nejen dodá potřebnou hydrataci, ale obsažený kofein v extraktech z nepražených kávových zrn pokožku pořádně prokrví a následně zpevní. Prostě ideální bojovník proti celulitidě a dalším kožním nedokonalostem.

3. Epilujte

I když už se pár let v tomto směru mluví o návratu k přírodě, objevit se na plovárně s neoholenými nohami či podpažím je stále společenské faux pas. Jenže koho by bavilo holit si nohy každý nebo minimálně každý druhý den? Abyste tuto neoblíbenou činnost co nejvíc oddálili, zkuste tentokrát místo depilace (povrchového odstranění chloupků), raději epilaci, kdy se nežádoucí chloupky vytrhávají i s kořínky, a proto jim trvá mnohem delší dobu, než se zase objeví. Tato doba je velice individuální, ale pohybuje se mezi dvěma až (u některých velice šťastných jedinců) šesti týdny. Nejčastěji a nejpohodlněji se epilace provádí pomocí voskových pásků. Ze začátku může být trochu nepříjemná, ale velice rychle si zvyknete a odměnou vám bude, že se na pár týdnů o otravné chloupky nemusíte vůbec starat.

4. Nahoďte novou manikúru

Jaro a blížící se léto si žádá nejen odlehčení šatníku, ale i změnu manikúry, která s oblékáním úzce souvisí, a která váš outfit může dokonale podtrhnout, ale také bohužel totálně zazdít. Na jaro nic nezkazíte jemnými pastelovými barvami - třeba světle růžovou či pastelově fialovou, které se hodí snad ke všemu a sluší taktéž každému. Nebo se můžete trochu víc odvázat a sladit své nehty třeba s plavkami. Ať už se však rozhodnete pro osvědčenou klasiku nebo pro lehkou extravaganci, ujistěte se, že zvolený lak na nehty neobsahuje například formaldehyd a další škodlivé látky.