Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 zásady pro to správné balení

4 zásady pro to správné balení Balíme na dovolenou.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Minimalisticky, ale dostatečně

Minimalisticky, ale dostatečně zdroj: shutterstock.com

Kromě balení minimalizujte i počet přípravků, které používáte každý den. Doma sice máte na poličce v koupelně mycí gel, odličovací gel, hydratační tonikum, astringentní tonikum, denní krém, denní sérum, oční krém, oční sérum, speciální opalovací krém na každou jednu část těla... a takhle bychom mohli pokračovat hodně dlouho.

K tomu ještě make-upy, oční stíny, rtěnky, taky šampony, kondicionéry, séra, oleje atd. Zkuste to na dovolenou zminimalizovat. Za prvé stejně budete u moře celý den ve vodě, takže s líčením to určitě nebudete přehánět. A za druhé pleť toho až tak moc nepotřebuje, zkuste se tedy zamyslet, co všechno můžete vynechat, a tak to nebudete muset ani balit. Protože kdo by se s tím tahal.

Na druhou stranu, když už budete u té minimalistické péče, tak přece jenom jsou věci, které se hodí sbalit vždy a všude. Mezi takové patří:

  • deodorant, protože kdo smrdí, nezaslouží slitování, takže zkuste třeba bylinkový od Mádara, který má antibakteriální a astringentní účinky
  • zubní pasta, protože komu smrdí z pusy, toho letní románek nečeká (BIOOOzajímavost: a víte o tom, že Dr.Bronner’s tekuté mýdlo můžete použít i jako pastu na zuby?)
  • balzám na rty, protože bez toho se prostě neobejde nikdo, a když si přibalíte tuhý tělový balzám od Dr.Bronner’s, tak ho využijete nejen pro mazání rtů, ale třeba i na suché ruce nebo odřené nohy