Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

6 mýtů v kosmetice...

6 mýtů v kosmetice... Přehodnoťte, co se říká o kosmetice.
Hana Bartušková
4,3 5
7

6 mýtů v kosmetice... zdroj: shutterstock.com

… které opravdu nemusíte dodržovat. Slyšeli jste toho už hodně, ale ne všechno vždycky platí.

Víte, jak se třeba vždycky prosazuje, že pro mastnou pleť krém jedině bez oleje, tedy oil-free. Nebo že mýdlo na obličej nepatří, protože vysušuje. Tak je na čase tato tvrzení možná trošku přehodnotit, protože ne všechno musí být opravdu a vždycky pravdou.

Přejít na sekci článku:

Mýty o oleji

Mýty o oleji zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Mýtus: Olej nepatří na mastnou pleť. Tohle je jeden z nejhouževnatějších mýtů. A spousta lidí se tím řídí a olej by si na mastnou pleť rozhodně nedali.

Kde je pravda: Mastná pleť se často mastí z těch důvodů, že má nedostatek kožního mazu. Tím, že na ni používáme lehké krémy a odmašťující čistící pleťové gely, které pokožku vysušují a matují, naopak stimulujeme produkci mazu. Rostlinné oleje mají schopnost tuto produkci mazu normalizovat, a ve své podstatě tak bojují proti nadměrnému maštění pleti svou vlastní mastnotou. Mezi oleje vhodné i pro mastnou a problematickou pleť patří například jojobový, hroznový nebo arganový.

Mýtus: Nejlépe odličuje pleťové mléko. Tento mýtus pochází už z dob našich babiček. A přiznejme si, že možná v té dávné době to byla pravda. A stejně se v obchodech nic jiného na odlíčení skoro ani neprodávalo.

Kde je pravda: Dneska už ale můžeme vyzkoušet tolik různých odličovacích produktů. Od hydrofilního oleje přes hutný odličovací krém až po neuvěřitelně lehkou a praktickou micelární vodu. Navíc se ani nedá říct, který odličovač je tedy ten nejúčinnější a nejlepší. A tak se určitě nevažte na jeden odličovač, ale vyberte si ten pravý pro váš typ pleti.