Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

6 mýtů v kosmetice...

6 mýtů v kosmetice... Přehodnoťte, co se říká o kosmetice.
Hana Bartušková
4,3 5
7

Přejít na sekci článku:

Mýty o make-upu

Mýty o make-upu zdroj: shutterstock.com

Mýtus: Krémové nepatří na pudrové. Tradiční postup při líčení je takový, že nejdříve aplikujete krém, make-up a vše zapudrujete. Pak následuje pudrová tvářenka a případně ještě rozjasňovač.

Kde je pravda: Víte ale o tom, že na pudr je možné bez problémů aplikovat i krémovou tvářenku? Všeobecně se sice doporučuje krémové produkty aplikovat hned na make-up, ale pokud si necháte krémovou tvářenku až na konec líčení, tak se taky nic nestane. Navíc pokud krémovou tvářenku aplikujete na pudrový podklad, tvářenka dodá nejen barvu, ale také odlesk. Tím, že svou krémovou konzistencí mírně naruší pudrový podklad, dodá pleti jemné odlesky a přirozenější vzhled. A tak se nebojte krémové a pudrové kombinovat netradičně v opačném pořadí.

Mýtus: Make-up patří na podklad. Make-up patří na hydratovanou a namazanou pleť. Tedy až na pokožku, kterou jste před tím namazali denním krémem.

Kde je pravda: Dnešním velkým trendem v dekorativní kosmetice je kombinace make-upu a pečující kosmetiky v jednom produktu. Vznikají tak výživné a krémové make-upy, tónovací krémy, BB krémy nebo CC krémy, které bez problémů nahradí denní krém. Velmi často tyto pečující krémové produkty také fungují právě v případě, kdy je nanášíte na čistou a suchou pleť, kterou jste před tím ani nenamazali hutným krémem. Díky tomu líčení lépe přilne. A takový BB krém bez problémů nahradí jak denní krém a make-up, tak i ochranný krém proti slunci.