Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

6 mýtů v kosmetice...

6 mýtů v kosmetice... Přehodnoťte, co se říká o kosmetice.
Hana Bartušková
4,3 5
7

Přejít na sekci článku:

Mýty o suchu

Mýty o suchu zdroj: shutterstock.com

Mýtus: Pudry vysušují pleť. To je víceméně pravda. Některé pudry pleť vysušují. Zvýrazňují také vrásky, pokožku dehydratují a přispívají k jejímu stárnutí. Ale není pudr jako pudr.

Kde je pravda: V dnešní době existuje velké množství různých pudrů. Hlavně mezi přírodními pudry je opravdu na výběr. Slída, rýžový prášek nebo mastek patří mezi nejčastěji používané čisté přírodní látky. Vyzkoušet můžete i minerální make-up, což jsou drcené minerály, které zastoupí nejen běžný pudr, ale také krycí make-up. A některé minerální make-upy možná vysušují, ale je možné najít i ty, které jsou k suché a citlivé pleti šetrné.

Mýtus: Mýdlo vysušuje. Tohle říkala babička, maminka, dočtete se to v každém časopise a je to součástí snad všech pouček o správné péči o pleť.

Kde je pravda: Mýdlo jako takové ale může být i neškodné. Pokud vezmeme obyčejné mýdlo z drogérie, tak vysušovat nejspíš bude. Je to dáno tím, že takové mýdlo je vyrobeno z velké části ze sulfátů, což je látka, která sice zařídí tu krásnou voňavou pěnu, ale také vysušuje pokožku. Pokud sáhnete po některém z přírodních mýdel, ta jsou vytvořena ze zmýdelněných rostlinných olejů. Takové mýdlo může být dokonce trošku paradoxně spíš mastné než vysušující. Takže nastudujte složení a čistě přírodních mýdel se nemusíte bát ani s přecitlivělou suchou pokožkou.

Související produkt
Tuhé mýdlo Rose 140 g
Dr. Bronner's / 173 Kč
Po růžích vonící mýdlo je vhodné jak na pokožku celého těla, tak k mytí vlasů. Má vyživující, regenerační a zklidňující účinky. Zároveň pokožku i vlasy ochrání před vysušením.
Detail produktu