Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Akce čistá pleť!

Akce čistá pleť! Čím si nejraději čistíte pleť?
Hana Bartušková
4,2 5
6

Akce čistá pleť! zdroj: shutterstock.com

Že si máme čistit pleť, to vám řekne každý. Ale proč vlastně? A čím nejlíp? Který produkt je na váš typ pleti ten nejlepší? Ráno večer, to je spousta čistoty a spousta vody. V nabídce obchodů je toho tolik. Čím si nejraději čistíte pleť? Máme tady čistící mléka, micelární vody, pleťové pěny, čistící gely nebo úplně obyčejná přírodní mýdla. Všechno to umí mydlit, čistit, třeba i odličovat. Tak který si vyberete?

Ono se to může zdát jednoduché, ale vybrat si ten správný způsob čištění pleti právě pro vaši pleť může být složitější, než si myslíte. Spousta produktů totiž může vysušovat. Nebo naopak jsou tak šetrné, že vaši pleť nevyčistí pořádně. Pro suchou pleť jsou vhodné výživné čistící produkty, třeba s rostlinnými oleji nebo másly, ale mastnou pleť můžou taková čistící mléka zbytečně zatěžovat. Takže výběr toho správného čistícího přípravku pro váš typ pleti docela určitě nepodceňujte.

Přejít na sekci článku:

Špinavá pleť? Co to vlastně znamená?

Špinavá pleť? Co to vlastně znamená? zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Každý večer se odlíčit a vyčistit pleť. Základní poučka každé péče o pleť. První krok večerní péče, který byste prostě neměli vynechat nikdy. To se říká, to se dočtete, to každý ví. Víte ale, co přesně to znamená, když si pleť dostatečně neumyjete a neodlíčíte?

Akné a pupínky. Tak samozřejmě. Když si nebudete pořádně čistit pleť, tak se vám budou dělat pupínky, budou se ucpávat póry a tvořit černé tečky. Špínu, která se během dne nahromadí na pleti, je nutné odstranit. Jinak můžete čekat spoustu problémů.

Vrásky. Během noci se pleť regeneruje a obnovuje. Pokud na ní necháte přes noc make-up a další špínu, tak tomuto přirozenému procesu zabráníte a částečně ho zpomalíte, možná i zastavíte. Pleť tak začne ztrácet svou přirozenou regeneraci, začne ochabovat a budou se tvořit vrásky. A vzniklých vrásek se už nezbavíte.

Zašedlá pleť. No a protože se pleť přes noc nestíhá obnovovat, tak najednou začne ztrácet svou přirozenou barvu. Ty mladistvé odlesky. Hladkost a jemnost. Ukážou se nejen vrásky, ale pokožka zhrubne, zašedne a bude působit starší.

Suchá a dehydratovaná pokožka. Pokud si nesprávně vyčistíte a umyjete pleť, tak navíc snížíte i efektivnost dalších krémů, pleťových olejů nebo pleťových sér. Pleti se tak nedostane dostatečné výživy a hydratace, to povede k dehydrataci pleti, může být najednou suchá, citlivá, přecitlivělá a bude stárnout o to rychleji.