Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Akce čistá pleť!

4.2 5
6

Přejít na sekci článku:

A čisté tělo v každé vůni

A čisté tělo v každé vůni zdroj: shutterstock.com

Stejně jako si čistíme obličej každý den, tak i ve sprše bychom si měli pořádně umýt pokožku celého těla. Předejdeme tak nejen tělesnému zápachu, ale i problémům s pokožkou. Je velmi vhodné pravidelně sahat po šetrných sprchových gelech, které zbytečně nevysušují, ale dokáží umýt vše dočista do čista. A nebo vyzkoušejte tuhé mýdlo. To opravdu přírodní je často obohacené o rostlinné oleje a další přírodní složky, které pečují o jemnost a hebkost pokožky celého těla. A navíc voní jako příroda, po silicích a éterických olejích, po květinách a rozkvetlé louce, po přírodě a jako dětství u babičky.

Mezi tradiční mýdla vyráběná po staletí patří tzv. marseillské mýdlo. Na tradici výroby tohoto mýdla vznikla dnešní značka voňavých francouzských mýdel Cigale BIO. Tato mýdla se i dnes vyrábí ve Francii tradičními postupy, neobsahují syntetické složky nebo ropné produkty, jsou ovoněné jen čistou přírodou a certifikované certifikátem přírodní kosmetiky Ecocert. Jejich výroba je postavena právě na té nejlepší tradici francouzských přírodním mýdel. Navíc se vyrábí v několika variantách, které nejen rozdílně voní, ale i barevně se odlišují. Tak kterou si vyberete?

  • S citronovým olejem voní tak svěže, že se zasníte. Čerstvé citrusy vám prokáží nejlepší službu ráno ve sprše, proberou vás a dodají vám energii na celý den.
  • S levandulovým olejem zase voní tradičně jak letní Francie. Ta sklizená levandulová políčka v mýdle vám ukáží chvilku klidu a relaxace, po dlouhém dni si tak konečně můžete odpočinout.
  • S pomerančovým olejem je mýdlo sladké jako zralé pomeranče. Šťavnaté, uklidňující, energizující, to vše dohromady a možná ještě kousek. A dejte si pozor, možná dostanete chuť na ovoce.
  • S rozmarýnovým olejem uklidňuje mysl a pomáhá relaxovat. Ale nejen to, rozmarýnový olej navíc působí na pokožku protizánětlivě, a pomáhá tak i proti kožním problémům.