Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Akce čistá pleť!

Akce čistá pleť! Čím si nejraději čistíte pleť?
Hana Bartušková
4,2 5
6

Přejít na sekci článku:

A čisté tělo v každé vůni

A čisté tělo v každé vůni zdroj: shutterstock.com

Stejně jako si čistíme obličej každý den, tak i ve sprše bychom si měli pořádně umýt pokožku celého těla. Předejdeme tak nejen tělesnému zápachu, ale i problémům s pokožkou. Je velmi vhodné pravidelně sahat po šetrných sprchových gelech, které zbytečně nevysušují, ale dokáží umýt vše dočista do čista. A nebo vyzkoušejte tuhé mýdlo. To opravdu přírodní je často obohacené o rostlinné oleje a další přírodní složky, které pečují o jemnost a hebkost pokožky celého těla. A navíc voní jako příroda, po silicích a éterických olejích, po květinách a rozkvetlé louce, po přírodě a jako dětství u babičky.

Mezi tradiční mýdla vyráběná po staletí patří tzv. marseillské mýdlo. Na tradici výroby tohoto mýdla vznikla dnešní značka voňavých francouzských mýdel Cigale BIO. Tato mýdla se i dnes vyrábí ve Francii tradičními postupy, neobsahují syntetické složky nebo ropné produkty, jsou ovoněné jen čistou přírodou a certifikované certifikátem přírodní kosmetiky Ecocert. Jejich výroba je postavena právě na té nejlepší tradici francouzských přírodním mýdel. Navíc se vyrábí v několika variantách, které nejen rozdílně voní, ale i barevně se odlišují. Tak kterou si vyberete?

  • S citronovým olejem voní tak svěže, že se zasníte. Čerstvé citrusy vám prokáží nejlepší službu ráno ve sprše, proberou vás a dodají vám energii na celý den.
  • S levandulovým olejem zase voní tradičně jak letní Francie. Ta sklizená levandulová políčka v mýdle vám ukáží chvilku klidu a relaxace, po dlouhém dni si tak konečně můžete odpočinout.
  • S pomerančovým olejem je mýdlo sladké jako zralé pomeranče. Šťavnaté, uklidňující, energizující, to vše dohromady a možná ještě kousek. A dejte si pozor, možná dostanete chuť na ovoce.
  • S rozmarýnovým olejem uklidňuje mysl a pomáhá relaxovat. Ale nejen to, rozmarýnový olej navíc působí na pokožku protizánětlivě, a pomáhá tak i proti kožním problémům.