Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Anti nemusí být špatně

5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

V kosmetice

V kosmetice zdroj: shutterstock.com

Antioxidanty v kosmetice působí proti volným radikálům zvnějšku na povrchu pleti. Posilují pokožku, pomáhají tak předcházet jejímu poškození, které by mohlo vést k vráskám a předčasnému stárnutí. Antioxidanty jsou jedním z nejúčinnějších pomocníků proti stárnutí pleti. Bojují jak proti vzniku vrásek, tak i proti poškození pleti, které vzniká díky slunečnímu záření. Antioxidanty pleť posilují a zvyšují její odolnost proti vnějším vlivům.

Mezi nejčastěji používané antioxidanty patří docela určitě vitamin E. Ten je používán v kosmetice už celá desetiletí jako konzervant. Má ale pozitivní účinky nejen na trvanlivost kosmetiky a účinných látek v ní, ale také na stav pleti, kterou posiluje. Mezi často používané antioxidanty patří i vitamin C. Jeho hlavním problémem je ovšem nestabilní stav, vitamin C se totiž vlivem působení vnějšího prostředí, především světla, rozpadá, a během několika týdnů tak ztrácí svou účinnost.

Mezi často používané antioxidanty v kosmetice patří také výtažky z exotických plodů, které obsahují vysoký podíl vitaminu C. Ten je díky tomu, že je v kosmetice přítomen ve své přirozené formě, stabilnější a déle vydrží. Mezi nejčastěji používané patří výtažky z goji, acai berry, granátového jablka nebo aceroly, oblíbené jsou v kosmetice i výtažky například z borůvek nebo brusinek či dalšího bobulovitého ovoce, které má antioxidační účinky. Ty mají i výtažky ze zeleného a bílého čaje, které také můžeme často najít v kosmetice.