Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Anti nemusí být špatně

Anti nemusí být špatně Antioxidanty posilují organismus a chrání ho proti stárnutí.
Hana Bartušková
5,0 5
3

Přejít na sekci článku:

V kosmetice

V kosmetice zdroj: shutterstock.com

Antioxidanty v kosmetice působí proti volným radikálům zvnějšku na povrchu pleti. Posilují pokožku, pomáhají tak předcházet jejímu poškození, které by mohlo vést k vráskám a předčasnému stárnutí. Antioxidanty jsou jedním z nejúčinnějších pomocníků proti stárnutí pleti. Bojují jak proti vzniku vrásek, tak i proti poškození pleti, které vzniká díky slunečnímu záření. Antioxidanty pleť posilují a zvyšují její odolnost proti vnějším vlivům.

Mezi nejčastěji používané antioxidanty patří docela určitě vitamin E. Ten je používán v kosmetice už celá desetiletí jako konzervant. Má ale pozitivní účinky nejen na trvanlivost kosmetiky a účinných látek v ní, ale také na stav pleti, kterou posiluje. Mezi často používané antioxidanty patří i vitamin C. Jeho hlavním problémem je ovšem nestabilní stav, vitamin C se totiž vlivem působení vnějšího prostředí, především světla, rozpadá, a během několika týdnů tak ztrácí svou účinnost.

Mezi často používané antioxidanty v kosmetice patří také výtažky z exotických plodů, které obsahují vysoký podíl vitaminu C. Ten je díky tomu, že je v kosmetice přítomen ve své přirozené formě, stabilnější a déle vydrží. Mezi nejčastěji používané patří výtažky z goji, acai berry, granátového jablka nebo aceroly, oblíbené jsou v kosmetice i výtažky například z borůvek nebo brusinek či dalšího bobulovitého ovoce, které má antioxidační účinky. Ty mají i výtažky ze zeleného a bílého čaje, které také můžeme často najít v kosmetice.