Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Citlivá tělová péče

Citlivá tělová péče Tělová péče bývá často zanedbávána, přestože pokožka potřebuje stejnou výživu všude.
Renata Ježková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Namažte se

Namažte se zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Když máme kůži v pořádku, tak tady můžeme trochu hřešit nebo se sem tam natřít kokosákem, aby se neřeklo. Ale v případě atopické, alergické nebo citlivé kůže musíme přece jen trochu hlídat, aby se pokožka příliš nevysušila nebo nepodráždila. Pokožka je naší bariérou a pokud je porušená, má to důsledky i jinde. Je tedy na místě se jí snažit trochu pomoci, i když v případě problémů většího rozsahu bývá jakákoliv vnější péče jen zlomkem úspěchu. Nicméně to neznamená, že ji máme zanedbávat, právě naopak. A jak můžeme kůži nejlépe pomoci?

  • Doplnit výživu - esenciální mastné kyseliny jsou pro správné fungování pokožky nezbytné, přesto si je naše tělo nedovede samo vyrobit. Přestože zevním použitím nedocílíme nikdy tak výrazného efektu jako při vnitřním užití, vybírejme péči s obsahem olejů jako je konopný, černuchový nebo brutnákový.
  • Chránit - pokud je kůže poškozená, ale nemokvá, je na místě posílit její ochranu tím, že ji natřeme něčím trochu hutnějším, abych jí simulovali bariéru, kterou má momentálně poškozenou. Velmi dobře funguje bambucké máslo nebo péče s obsahem hutnějších olejů jako je olivový nebo slunečnicový.
  • Chladit - většina kožních problémů je spíše povahy “horké” - svědí, snadno se zanítí… Můžeme tedy vyzkoušet péči s obsahem chladivých éterických olejů jako je mátový nebo eukalyptový, který zmírní svědění a předcházejí zánětům.
  • Nevysušovat - aneb opět pozor na glycerin. Může pomoci v případě velmi suché pokožky, které pomůže vstřebat další prospěšné látky obsažené v přípravku, ale jeho podíl v produktu by neměl přesahovat 5 % a i tak je vhodné přípravek střídat s něčím bez glycerinu. Navíc stejně dobře dovede zvlhčit kůži třeba Aloe vera, takže kdo chce, může se bez glycerinu obejít nadobro.
  • Dezinfikovat - tedy chránit před infekcí. Poškozená kůže je daleko náchylnější k jakékoliv infekci a pokud se jedná o větší část těla, tak ji většinou není možné chránit nějak mechanicky. Je tedy více než vhodné hledat přípravky s antibakteriálními ingrediencemi, které ale pokožku zbytečně nepodráždí a nevysuší jako je stříbro, některé éterické oleje (dle snášenlivosti například eukalyptus nebo hřebíček, který navíc působí analgeticky, takže v malém množství dokáže rozbolavělé kůži velmi ulevit, případně levandule nebo cedr), případně s vyšším obsahem rakytníkového oleje.
Související produkt
Sheabutter tělové mléko s bambuckým máslem 150 ml
Martina Gebhardt / 692 Kč
Tělové mléko aktivně pečuje o potřeby suché pokožky náchylné k častému podráždění a vysušení. Kombinace olejů a másel dodává pleti potřebné živiny a zároveň ji posiluje.
Detail produktu