Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Citlivá tělová péče

Citlivá tělová péče Tělová péče bývá často zanedbávána, přestože pokožka potřebuje stejnou výživu všude.
Renata Ježková
5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Zvenku i zevnitř

Zvenku i zevnitř zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Ale pokud chceme kůži skutečně podpořit a ulevit jí, tak si musíme uvědomit, že jen mazání, ať už čehokoliv a čímkoliv, nikdy nebude dostatečně efektivní bez důrazu na vnitřní péči a výživu. Naprosto ideálním doplňkem stravy jsou v tomto případě rostlinné oleje, které ale musejí být skutečně lisované za studena a ideálně v bio kvalitě, abychom zajistili, že dostaneme adekvátní množství výživných látek. Velkou trojkou je v tomto případě stejný mix olejů jako pro zevní péči - konopí, černucha, brutnák. Doplnit je můžeme ještě rakytníkovým, který má skvělé účinky na imunitní systém a obsahuje množství antioxidantů, které pomohou regeneraci kůže a řeší případné zánětlivé procesy v těle. A rozhodně je vhodné přihodit ještě nějaká semínka, třeba konopná, protože olej je přece jen už uměle zpracovaný produkt, zatímco semínka představují skutečně původní a nejčistší podobu.

A jelikož se stav kůže velmi často zhoršuje kvůli stresové zátěži, případně jsou problémy nějakým stresovým stavem zapříčiněné, není vůbec od věci řešit i toto. Mezi Bachovými květovými esencemi je dokonce jedna, která je na kožní problémy přímo cílená - Crab Apple neboli plané jablko. Je vhodná v případě vyrážek a jiných nepříjemných kožních projevů, kvůli kterým se cítíme špatně či se za ně stydíme. Můžeme ji užívat buď klasicky - dvě kapky do sklenice vody či jiného nápoje a popíjet během dne či je možné ji přimíchat do tělové péče a vytvořit tak ošetřující přípravek s ještě dalším rozměrem. A pokud máme podezření, že stav kůže je výsledkem dlouhodobě nedobré situace, kterou nezvládáme úplně snadno, tak nám velkým pomocníkem může být reishi, které velmi povzbudí imunitní systém, podpoří samouzdravovací procesy, dodá energie a zharmonizuje psychický stav.

Související produkt
Esence Crab Apple 20 ml
Dr. Bach / 360 Kč
Plané jablko pomáhá harmonizovat stavy nenávisti a čistí tělo i duše. Překonává nenávist k vlastní osobě a reguluje posedlost nadměrnou čistotou, pořádkem nebo detaily.
Detail produktu