Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Redecker Kartáč oválný velký z olivového dřeva 22 cm

Recenze: Redecker Kartáč oválný velký z olivového dřeva 22 cm Olivový kartáč Redecker s kančími štětinami snadno rozčeše i zacuchané nepoddajné vlasy.
Mája Ráblová
4,7 5
7

Recenze: Redecker Kartáč oválný velký z olivového dřeva 22 cm zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

V první řadě musím zmínit, jak jsem ke kartáči Redecer z kančích štětin vůbec dostala. Po delší době jsem viděla svou nejlepší kamarádku a koukám, že má nějaké jiné vlasy. Hebké a asi tak dvakrát větší objem, než si pamatuju. Tak se ptám, který šampón to byl. A ona jen, že vyměnila plastový kartáč za přírodní dřevěný s kančími štětinami. Když jsem pak kartáč o pár dní později u ní vyzkoušela, s koupí jsem příliš dlouho neváhala a to i přesto, že by mě dřív nenapadlo dát za hřeben víc jak tři stovky.

V čem tkví ta jedinečnost?

Recenze: Redecker Kartáč oválný velký z olivového dřeva 22 cm

Česání

Mám sušší vlasy, vlnité až kudrnaté, silné, nepoddajné a spíše hrubší. Rozčesat se daly jen pár osudných dní v měsíci, a to když jsem na ně vypotřebovala obsah půl druhého balení kondicionéru. A právě s Redecker kartáčem rozčešu zacuchané, v koncích zauzlované a vzadu zadreděné vlasy. Štětiny jsou ohebné a přitom pevné. Netahají, nevytrhávají. Jemně rozuzlují zacuchané vlasy.

Péče o vlasy a pokožku

Kančí štětiny umí vyčistit vlasy i vlasovou pokožku od prachu, staré pokožky a nečistot z prostředí. Tím pak může kůže dýchat a vlasy růst. Při česání si poměrně účinně člověk promasíruje pokožku hlavy a i to stimuluje vlasové cibulky čímž se více aktivují a opět díky tomu rostou vlasy zdravější, pevnější a lesklejší a nutno podotknout, že i rychleji. Pokud máme kartáč z umělé hmoty, kovu nebo dalších nepřirozených materiálů, můžeme si zhoršit maštění vlasů, protože při česání si nejspíš podráždíme kůži a tím podnítíme větší tvorbu mazu a také lupů.

Další velkou výhodou je, že štětiny rovnoměrně rozmístí právě náš přirozený maz od kořínků a to po celé délce až ke konečkům vlasů, což zabrání jak mastící se pokožce tak roztřepeným konečkům. Je známo že indiáni si vlasy nemyli, ale přitom si je nejspíš nepředstavíte jinak, než jako muže či ženy s lesklými, na pohled zdravými dlouhými vlasy v barvě havraní černi. Náš maz totiž o vlasy i pokožku pečuje ze všeho nejlépe, každé umytí vlasům spíše škodí, ale kdo by chtěl přijít o ten pocit krásně lehkých, čerstvě umytých vlasů žeano :).

Konstrukce

Každý, kdo má trochu hustší, cuchající se, vlnící se nebo jinak neposedné vlasy a nebo prostě jen nedostatek času na něžné rozčesávání, už párkrát nejspíš zažil, že vytrhnul z kartáče celou tu plochu, ve které jsou zasazené bodliny. V jedné ruce vám pak zbyde tělo kartáče s dírou a v druhé guma s bodlinkami. V lepším případě. V horším si ulomíte rukojeť, po čase nejspíš odpadnou zakončení bodlin ve tvaru kuliček, a nejspíš i zbyde v kartáči pár prázdných dírek.

Recenze: Redecker Kartáč oválný velký z olivového dřeva 22 cm

Redecker kančí kartáč má zasazené štětiny přímo ve dřevě. Nelze vytrhnout žádnou větší část kartáče ani trs štětin. Kartáč krásně padne do ruky, rukojeť není jen příjemná díky olivovému dřevu, ale také praktická díky svému tvaru. Nemá klasický kruhový průměr, je to spíše takový trojúhelník s tupými hranami, tím nijak neprokluzuje a pevně sedne téměř do každé dlaně. Díky materiálu je také jednoduše omyvatelný a nedrží se na něm ani oleje ani stylingové přípravky.

Další obrovskou výhodu přináší fénařům, protože je skutečně horkuodolný. Dřevo se neroztaví jako plastové kartáče, ani štětiny nemají možnost být tak horké jako kovové části jiných kartáčů. Vlasy mají díky štětinám uhlazenou strukturu i při fénování a vlasy si nepoletují tam, kde nemají. Po pár použitích dokonce kartáč vyřešil i můj problém s elektrizováním.

A nějaké zápory?

V první řadě čištění. Kartáči se po pár použitích rozprostřou štětiny a tím se stává hustším, bohužel i hůře čistitelným. Samozřejmě se dají poměrně jednoduše vypreparovat vyčesané vlasy, když člověk sjede prsty proti sobě s mírným tlakem od uchycení štětin ke koncům, bohužel prach se z nich už vyndává podstatně hůř. Nejlepší je ho asi čas od času umýt jemným šampónem a pročesat buď řídkým hřebenem nebo si k němu koupit speciální sadu na čištění hřebenů a kartáčů od Redeckeru. Po čištění bez těchto pomůcek a po čištění s nimi vám dojde, že ten investovaný čas opravdu nemá stejnou hodnotu jako cena za tu sadu, bez které bych se už do čištění pouštěla jen z dlouhé chvíle.

A další nevýhodou je počáteční smrad, když kartáč párkrát přijde do styku s vodou nebo mokrými vlasy. Přirovnala bych to ke zmoklému psímu kožichu v kombinaci se zatuchlými ručníky. Vlasy teda nikdy cítit nebyly a tento vedlejší efekt naštěstí po pár namočení zmizel, slávabohu.

Můj osobní tip?

Díky materiálu si pomocí kartáče můžete udělat anticelulitidovou masáž, namasírovat partnerovi záda a nebo účinně snížit viditelnost svých strií a jiných jizev na těle jemnými krouživými pohyby.

A ještě jeden trik! Pokud do štětin nakapete kapku až dvě éterického oleje (například Ylang Ylang) budou vlasy krásně voňavé. Navíc lesklé a přitom bez pocitu mastnoty a jako bonus zacelíte počínající roztřepení konečků vlasů.