Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co dělat, když ...

Co dělat, když ... Jak pečovat o pleť, když máte málo času.
Hana Bartušková
3,3 5
3

Co dělat, když ... zdroj: shutterstock.com

… prostě není čas pro pořádnou péči o pleť? Však to znáte, vyčistit, tonizovat, pleťové sérum, pleťový krém, make-up a spousta dalšího líčení. Večer zase odlíčit, namaskovat, odmaskovat, namazat a znovu namazat. Tolik lahviček v koupelně na poličce a tolik jich použijeme každý den. Protože péče o pleť se vyplatí, důsledná hydratace zabrání předčasnému stárnutí, noční regenerace zase podpoří obnovu pleti.

Ale ono to bohužel nějaký ten čas zabere. Čas, kdy bychom mohly spát. Nebo snídat. Nebo věnovat ranní rozcvičce. A pak jsou tady dny, kdy prostě nestíháme. Budík zvoní pozdě a my ho ještě zamáčkneme. A autobus odjíždí ze zastávky před domem už za chvilku. No jo, tak co ale teď?

Přejít na sekci článku:

… ráno nestíháte?

… ráno nestíháte? zdroj: shutterstock.com

Může se to stát každému. Zaspíte, nezazvoní budík nebo do toho přijde něco nečekaného a najednou ráno nestíháte. Pořádnou snídani si tedy dáte až k obědu, ale obléct se prostě musíte. A možná taky trošku umýt a třeba i namalovat? Ale jak a co udělat, aby to bylo co nejrychlejší? Existuje spousta triků, jak na to. Připravte si oblečení den předem, stejně tak i snídani a věci v kabelce. Mějte v koupelně jen tu nejnutnější kosmetiku, kterou opravdu použijete. Malujte se každý den stejně, ušetří vám to čas s rozhodováním, co namalovat. No jo, ale co dělat, když jste opravdu zaspali a najednou jste měli odejít vlastně už před deseti minutami?

(1) Umyjte se studenou vodou. Pokud se ráno sprchujete, tak studená sprcha výrazně urychlí sprchování, kdo by se taky chtěl dlouho sprchovat studenou vodou, že ano... a navíc vám to dodá energii.

(2) Potřebujete to ještě rychleji? Před sprchou naneste na obličej čistící gel a smyjte ho ve sprše studenou vodou. Vyčistíte tak pleť a studená voda navíc dokáže nahradit i tonikum, protože stahuje pleťové póry. Nemáte čas se sprchovat? Alespoň si studenou vodou opláchněte obličej.

(3) Chcete se namalovat, ale přitom nemáte čas se ani namazat krémem? Sáhněte po BB nebo CC krému. V jednom kroku vám nahradí pleťový krém, opalovací krém a make-up. Hydratuje, sjednocuje pokožku a zakryje i kdejakou neplechu. Dejte ho do dlaní, zahřejte a naneste během několika sekund.

(4) Zbytek malování si vezměte s sebou. Však barvy můžete nahodit kdykoliv. Takže do kosmetické taštičky s sebou korektor, rtěnku nebo krémovou barvu, kterou použijete jako rtěnku i tvářenku, a řasenku. S minimem dojdete při minimu času totiž nejdál.

(5) A co s vlasy? Nečesat a jen zamotat do drdolu. Je to trendy, je to cool, je to sofistikovaně šik i nevázaně elegantní. Drdol je účes do každého dne.

Související produkt
BB krém Light 40 ml
Lily Lolo Mineral Cosmetics / 624 Kč
BB krém ve světlém odstínu pleť perfektně sjednotí a zároveň prozáří. Navíc poskytne i dokonalou péči díky vysokému obsahu kvalitních olejů a Aloe verae. O výdrž se postarají minerální pigmenty.
Detail produktu