Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co si počít s pletí, když má kocovinu?

Co si počít s pletí, když má kocovinu? Zatočte se svou kocovinovou pletí.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Co si počít s pletí, když má kocovinu? zdroj: shutterstock.com

Po silvestrovské celonoční párty budete mít kocovinu nejen vy ale nejspíš i vaše pleť. Dehydratace, tmavé kruhy pod očima, zašedlost a celková únava pleti. Propařená a probdělá noc se prostě ukáže. Nejraději byste celý den zůstali zalezlí v posteli, pořádně se prospali a nabrali nové síly.

Jste ale pozvaní na novoroční oběd? Nebo máte s kamarádkou naplánované nákupy? To se vám bolavá hlava, žaludek jak na vodě a hlavně mdlá pokožka příliš do krámu nehodí. Proti tomu ale můžete bojovat. A ukažte své kocovině, že se jí nebojíte.

Přejít na sekci článku:

Nejlépe funguje prevence

Nejlépe funguje prevence zdroj: shutterstock.com

Největším kocovinovým problémem je ztráta vody v těle a dehydratace nejen pokožky ale vlastně celého organismu. Proto se doporučuje alkoholovou jízdu prokládat dvoudeckama čisté vody. A možná si myslíte, že vlastně ta vodka s džusem vám pitný režim nahradí, ale není to tak. Kdo pije čisté víno, by si měl pořádně přihnout i té čisté vody. Voda pomůže s odbouráváním alkoholu z krve a navíc podpoří i hydrataci v pokožce. Chcete se ráno probudit a vypadat alespoň trošku k světu? Dodržujte v noci pitný režim. A před spaním vypijte alespoň dvě deci čisté vody.

Další věcí, kterou docela určitě udělejte před tím, než půjdete spát, je samozřejmě odlíčení. Kocovina může dehydratovat a poškozovat pleť. To je pravda. Pokud ale ještě navíc se před spaním neodlíčíte, tak se dočkáte taky ucpaných pórů, vzniku akné a dalšího oslabení pleti. Přes noc se totiž pokožka většinou regeneruje, a pokud jí narušíte rovnováhu tím, že půjdete spát v make-upu, tak tyto přirozené regenerační funkce jen oslabíte. Přidejte k tomu dehydrataci a nejen, že budete druhý den po párty vypadat unaveně, taky navíc přispějete k předčasnému stárnutí pleti. To asi nikdo nechce. Takže před spaním se napijte a odličte. A možná, jestli v sobě najdete ještě trochu síly, tak se namažte hydratačním krémem.

BIOOO tajná kocovinová zbraň? Hydrofilní olej od Saloos. Odlíčíte se tak rychle, že si možná ani nevšimnete a navíc olej nevysušuje, takže můžete vynechat i ten hydratační krém.

Související produkt
Hydrofilní odličovací olej argan revital 50 ml
Saloos / 130 Kč
Odličovací olej účinně čistí pokožku obličeje a zároveň jí dodává potřebné živiny. Díky obsaženým olejům je odličovač účinný, ale šetrný. Obsažený arganový olej pečuje a pěstí.
Detail produktu