Co si pořídit, než začne opravdu svítit sluníčko

Co si pořídit, než začne opravdu svítit sluníčkozdroj: shutterstock.com

… aneb menší manuál pro péči o pleť a líčení v březnu a dubnu. Tak, abyste v květnu pod rozkvetlou třešní vypadala jako ta nejkrásnější v okolí. Abyste zářila a pod prvními paprsky jarního sluníčka rozkvetla jak prvosenka. A abyste pro svou pleť udělala na jaře maximum. Co ještě vyzkoušet, než přijde opravdové jaro? Tu nejlepší kosmetiku s přírodním složením pro vaši krásu.

Přejít na sekci článku:

Přece novou rozjasňující masku

Přece novou rozjasňující maskuzdroj: shutterstock.com

Nerovný tón pokožky může znamenat mnohé. Třeba to jsou jizvičky po akné, třeba to je přirozená hyperpigmentace způsobená věkem, třeba to je pozůstatek pigmentových skvrn ze sluníčka z minulého léta. Ať už tak, nebo tak, je nerovná barva pokožky jednou z věcí, která pleti nesvědčí. Sjednocený tón a jemně rozzářená pokožka je prostě krásná, zdravá a mladá. Nebo tak alespoň vypadá. A tak ještě před tím, než se letos na jaře pořádně ukáže sluníčko a nahodíte letní bronz, rozjasněte, co to dá.

S rozjasňujícími maskami je to složité. Dokáží být velmi dobrými pomocníky, ale také zlými pány. Pokožku oslabují, a i když je jejich hlavním cílem pigmentové skvrny odstranit, tak často naopak ve spolupráci se sluníčkem způsobují jejich vznik. Proto rozjasňující masky rozhodně nepatří do léta a do období slunce a opalování. Pokud jste si je neužili v zimě, tak teď máte posledních pár týdnů, kdy vám přinesou jasnou pleť a ještě se nemusíte bát účinků sluníčka.

Během března tak zkuste například AHA masku od Mádara. Ta obsahuje přírodní ovocné kyseliny v tak vychytané koncentraci, že si je může dovolit každý typ pleti. Maska je účinná, šetrná, k pleti jemná, nedráždí a nevysušuje. Místo toho pleť zjemňuje, vyhlazuje a pomáhá sjednocovat její barevný tón. Odstraňuje suché šupinky, působí i proti akné a černým tečkám. Nejvyšší čas ji vyzkoušet.