Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co si pořídit, než začne opravdu svítit sluníčko

Co si pořídit, než začne opravdu svítit sluníčko zdroj: shutterstock.com

… aneb menší manuál pro péči o pleť a líčení v březnu a dubnu. Tak, abyste v květnu pod rozkvetlou třešní vypadala jako ta nejkrásnější v okolí. Abyste zářila a pod prvními paprsky jarního sluníčka rozkvetla jak prvosenka. A abyste pro svou pleť udělala na jaře maximum. Co ještě vyzkoušet, než přijde opravdové jaro? Tu nejlepší kosmetiku s přírodním složením pro vaši krásu.

Přejít na sekci článku:

Přece novou rozjasňující masku

Přece novou rozjasňující masku zdroj: shutterstock.com

Nerovný tón pokožky může znamenat mnohé. Třeba to jsou jizvičky po akné, třeba to je přirozená hyperpigmentace způsobená věkem, třeba to je pozůstatek pigmentových skvrn ze sluníčka z minulého léta. Ať už tak, nebo tak, je nerovná barva pokožky jednou z věcí, která pleti nesvědčí. Sjednocený tón a jemně rozzářená pokožka je prostě krásná, zdravá a mladá. Nebo tak alespoň vypadá. A tak ještě před tím, než se letos na jaře pořádně ukáže sluníčko a nahodíte letní bronz, rozjasněte, co to dá.

S rozjasňujícími maskami je to složité. Dokáží být velmi dobrými pomocníky, ale také zlými pány. Pokožku oslabují, a i když je jejich hlavním cílem pigmentové skvrny odstranit, tak často naopak ve spolupráci se sluníčkem způsobují jejich vznik. Proto rozjasňující masky rozhodně nepatří do léta a do období slunce a opalování. Pokud jste si je neužili v zimě, tak teď máte posledních pár týdnů, kdy vám přinesou jasnou pleť a ještě se nemusíte bát účinků sluníčka.

Během března tak zkuste například AHA masku od Mádara. Ta obsahuje přírodní ovocné kyseliny v tak vychytané koncentraci, že si je může dovolit každý typ pleti. Maska je účinná, šetrná, k pleti jemná, nedráždí a nevysušuje. Místo toho pleť zjemňuje, vyhlazuje a pomáhá sjednocovat její barevný tón. Odstraňuje suché šupinky, působí i proti akné a černým tečkám. Nejvyšší čas ji vyzkoušet.