Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Delibutus: Česká konopná kosmetika bez kompromisů

Delibutus: Česká konopná kosmetika bez kompromisů Delibutus se specializuje na výrobu čisté konopné kosmetiky, která je mimořádně kvalitní a cenově dostupná.
Lucie van Koten
5,0 5
4

Delibutus: Česká konopná kosmetika bez kompromisů zdroj: shutterstock.com

Kdyby Zdeněk Pohlreich místo vaření jídla kuchtil konopnou kosmetiku, jmenovala by se Delibutus. Neměl by obrovskou firmu se sortimentem o tisících položkách, nýbrž jen jednu hlavní ingredienci, na které by to celé postavil. A ve které by byl odborníkem. Bazíroval by na každé jednotlivé surovině, kterou použije a nesmířil by se s levnou náhražkou. A nepotřeboval by žádné velké marketingové kampaně, jelikož ví, že kvalitní výrobky si mezi sebou lidé vždycky doporučí.

Zdeněk Pohlreich firmu Delibutus kupodivu nevlastní, ale ti, kteří za značkou stojí jsou jemu podobní šílenci. Pro nás jako zákazníky to znamená jednu věc – kvalitní kosmetiku s maximálními účinky na pokožku celého těla.

Co je jedinečné na výrobcích Delibutus?

1 Žádné náhražky. Každá ingredience, každý rostlinný i éterický olej se musí vyznačovat maximální čistotou, aby mohl být použit do Delibutus výrobků. Delibutus si vybírá každého dodavatele olejů jednotlivě. Jde o maloobjemovou výrobu, která se tak vyznačuje vysokou kvalitou.

2 Skuteční experti. Značka Delibutus si drží v sortimentu pouze 3 řady – řadu konopných másel, řadu s unikátním matcha čajem a řadu pro naše čtyřnohé mazlíčky Canis. A čím méně výrobků, tím lepší složení. Což dělá z Delibutusu doslova odborníky na léčivou přírodní kosmetiku. Koupit navíc můžete čisté suroviny jako je konopné semínko či konopné sypané čaje.

Delibutus: Česká konopná kosmetika bez kompromisů

3 Spolupráce s těmi nejlepšími. Lidé z Delibutusu na svých stránkách uvádí, že podporují růst kreativních a smysluplných projektů, které zároveň podporují jejich růst. My zase víme, že spolupracují se skutečně zajímavými lidmi a opravdovými znalci aromaterapie.

4 Lidové ceny. Ač jde o maloobjemovou výrobu, Delibutus si drží hodně přátelské ceny. Malá čistá bambucká másla prodávají už za 60 káčé, většina výrobků se hravě vejde do dvou set korun.

Tipy na vyzkoušení?

I když je všeobecně na Delibutus výborná odezva, my vybíráme pár hodně dobrých kousků, které se nám líbí nejvíce.

Konopné máslo pomeranč

Jejich konopná másla, kde základ tvoří čisté bambucké máslo, milujeme všechny. Nejsou tuhá a vsakují se do pleti okamžitě a bez pocitu mastnoty. Tentokrát ale vybíráme pomeranč proto, že v parném létě není lepšího osvěžení.

Pomerančový éteráček působí jako životabudič na každého. Doporučuje se především pro mastnou pleť, kde pomáhá hojit i menší boláčky. Pomeranč má navíc dezinfekční účinky, výborně tak podpoří funkci deodorantů.

Matcha karité

Bambucké máslo obohacené o matcha čaj, to už je jen přeci luxusní péče pro pokožku celého těla. Bambucké máslo pomáhá pleti držet vláhu a poradit si i podrážděním pokožky od sluníčka.

Zelený čaj matcha je bohatý na flavonoidy, které podporují prokrvení pokožky a zvyšují odolnost kapilár. Matcha čaj společně s dalšími rostlinnými oleji tak působí proti předčasnému stárnutí pokožky.

Pokud si k máslu přivoníme, cítíme výraznou vůni jalovce. A na co je jalovec dobrý? Na rozproudění lymfatického systému. Balzám tak lze použít jak na celé tělo, tak na obličej, kde bojuje proti drobným otokům.

Delibutus: Česká konopná kosmetika bez kompromisů

Konopná mast na opary s propolisem

Přepisuji složení: bambucké máslo, konopný olej, propolisová tinktura, tea tree. Jednoduché, přesto neuvěřitelně účinné ingredience, které se postarají o kompletní regeneraci suchých popraskaných rtů včetně bolavých koutků a oparů. Zatímco propolis léčí, tea tree postižené místo dezinfikuje.

Delibutus balzámky lze díky čistému složení používat i pro malé děti, pro které je olejová kosmetika tím nejlepším, co jejich pleti můžeme dopřát. Dětská pleť si v útlém věku ještě nevytváří ochranný kožní film, konvenční kosmetika v tomto případě napáchá víc škody, než užitku. Kvalitní péče je přitom jednoduchá a díky Delibutus i více než dostupná.