Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Znáte matcha zmrzlinu?

5,0 5
1

Znáte matcha zmrzlinu? zdroj: biooo.cz

Matcha zmrzlina patří mezi nejpopulárnější příchuti zmrzliny v Japonsku. Běžně je k dostání v supermarketech nebo v restauracích a matcha příchuť nabízí i velcí výrobci zmrzliny. V současné době je matcha zmrzlina známá po celém světě a získává stále větší popularitu. A není divu, má jemnou osvěžující chuť, která zaujme i ty z nás, kteří nejsou milovníky sladkého.

U nás v obchodech bohužel matcha zmrzlinu nekoupíte. Stejně jako často v obchodech nenajdete zmrzlinu z pravé smetany. Ale nevadí, tuto zmrzlinu si můžete bez problémů připravit i doma. Stačí k tomu jen kvalitní matcha čaj, smetana, mléko a trošku cukru. A navíc je matcha zmrzlina i zdravá. Je plná antioxidantů, zelený čaj podporuje i trávení a dodává energii, stejně jako třeba káva. Tak na co čekáte? Dejte si kopeček mačačajaté!

Přejít na sekci článku:

Matcha + smetana = mňam

Matcha + smetana = mňam zdroj: biooo.cz

Na matcha zmrzlinu budete potřebovat:

  • 1 balení vysokotučné smetany (250 ml)
  • 1 hrnek mléka 3,5 % tuku (200 ml)
  • půl hrnku třtinového cukru (asi 100 g)
  • 2 lžíce matcha prášku (zhruba 10 g)

Jak na to?

1. Nejdříve dejte ohřát mléko, přiveďte ho až k bodu varu.

2. Mléko odstavte z tepla a nechte trošku vychladnout, ideální teplota je kolem 80 °C.

3. Vsypejte dvě lžíce matcha čaje, zamíchejte a nechte rozpustit.

4. Mléko s čajem nechte vychladnout a poté přidejte smetanu.

5. Našlehejte a postupně přidávejte cukr podle své chuti a preference.

6. Směs dejte do zmrzlinovače.

Matcha + smetana = mňam

Pokud nemáte zmrzlinovač, můžete zmrzlinu připravit i v obyčejném mrazáku. Zvolte vhodnou mísu a našlehanou směs dejte do mrazáku. Vyndejte zhruba po hodině a znovu našlehejte. Toto opakujte minimálně třikrát. Zajistíte tak nadýchanost a jemnou konzistenci zmrzliny. Ani elektrický šlehač není potřeba, i když manipulaci se zmrzlinou usnadní. Zmrzlina jde ale bez problémů promíchat i jen lžičkou nebo metličkou.

Související produkt
Zelený čaj práškový Matcha Superior 50 g
TeaTao / 314 Kč
Matcha Superior je vysoce kvalitní třída zeleného japonského práškového čaje. Má sytý, trávově zelený nálev a jeho chuť je plná a hutná.
Detail produktu