Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Znáte matcha zmrzlinu?

Znáte matcha zmrzlinu? Zkuste domácí matcha zmrzlinu!
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Jak vám to chutná?

Jak vám to chutná? zdroj: biooo.cz

Na domácí zmrzlině je nejlepší, že si ji můžete bez problémů upravit podle svého. Přidejte oříšky nebo kousky čokolády. Zelený čaj chutná skvěle třeba i s malinami nebo borůvkami. Můžete přidat matcha čaj pro silnější chuť nebo taky ubrat cukru pro autentičtější zážitek z matcha. Chuť cukru a čaje můžete kombinovat i s medem nebo třeba javorovým sirupem. Stejně tak můžete změnit i podíl smetany a mléka. Pokud držíte dietu, tak uberte podíl smetany a naopak přidejte mléko.

Jak vám to chutná?

Z uvedeného množství a poměru ingrediencí vyrobíte zhruba 4 porce zmrzliny, každá má asi 350 kcal. Zmrzlinu můžete servírovat třeba s banánem a čokoládou. Především kvalitní čokoláda je výborný parťák pro chuť zeleného čaje. Vytvořit si můžete i vlastní domácí matcha nanuky. Formičky na nanuky koupíte v domácích potřebách. Naplňte je, když už je zmrzlina téměř hotová, a dejte zamrazit do mrazáku. Před servírováním lehce povolte nanukovou formu, nejlépe proudem teplé vody. Zmrzlina celkem rychle taje, ale to není žádný problém, protože jakmile ochutnáte, tak zmrzlina ani nestihne roztát.