Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hlavně nesmrdět!

5,0 5
1

Hlavně nesmrdět! zdroj: shutterstock.com

Podle nosa, poznáš kosa. A podle vůně, poznáš základní hygienické návyky. I když to tak občas v našich ulicích cítit není, tak přesto patří deodoranty a antiperspiranty mezi základní hygienické návyky, které by měl dodržovat každý v civilizaci a v horkém počasí. Protože potit se je lidské, ale smrdět je proti zákonům lidskosti... a trápení svého okolí.

Přírodní deodoranty bojují proti nežádoucímu pachu pomocí bylinek a dalších květinových výtažků. Obsahem alkoholu působí proti baktériím a díky přidanému rostlinnému glycerinu nebo Aloe vera zase uklidňují a pečují o podrážděnou pokožku podpaží. Přírodní deodoranty navíc neobsahují parabeny nebo soli hliníku. Tak který si vyberete?

Přejít na sekci článku:

Pro vůni

Pro vůni zdroj: shutterstock.com

Deodoranty nedokáží zcela zabránit pocení, ale zato velmi účinně bojují proti nežádoucímu zápachu z potu. Pravidelné používání deodorantu nebo antiperspirantu by tak rozhodně mělo patřit k základním hygienickým návykům. Nechcete přece v létě smrdět. Pro maximální účinnost by se měl deodorant nanášet na čisté a suché podpaží, nejlépe každý den ráno před oblékáním.

Pro regulování nadměrného pocení zkuste deo sprej od Santé. Účinné spojení přírodních látek, antibakteriálního alkoholu a rostlinných výtažků dokáže předejít nadměrnému pocení, dodává vůni a navíc pečuje o pokožku. Deodorant vám dodá pocit svěžesti a pomůže vám ho zachovat po dlouhou dobu. Navíc chrání i před vznikem tělesného zápachu.

Velmi svěží vůni má také citrusový deodorant od Weledy. Ten obsahuje přírodní alkohol spolu s citrusovými silicemi. Éterické oleje z citrusové kůry mají stahující účinky na pokožku, a bojují tak proti pocení. Alkohol zase bojuje proti bakteriím, které způsobují zápach potu. Deodorant díky silicím dodává pokožce svěží vůni. Nemáte rádi citrusy? Zkuste od Weledy variantu s růží!

Související produkt
Citrusový deodorant 100 ml
Weleda / 315 Kč
Citrusový deodorant pečuje o citlivou pokožku podpaží a zároveň eliminuje vznik tělesného zápachu díky obsahu éterických olejů. 
Detail produktu