Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hlavně nesmrdět!

Hlavně nesmrdět! Deodorant je základní hygienickou potřebou nejen v létě.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Hlavně nesmrdět! zdroj: shutterstock.com

Podle nosa, poznáš kosa. A podle vůně, poznáš základní hygienické návyky. I když to tak občas v našich ulicích cítit není, tak přesto patří deodoranty a antiperspiranty mezi základní hygienické návyky, které by měl dodržovat každý v civilizaci a v horkém počasí. Protože potit se je lidské, ale smrdět je proti zákonům lidskosti... a trápení svého okolí.

Přírodní deodoranty bojují proti nežádoucímu pachu pomocí bylinek a dalších květinových výtažků. Obsahem alkoholu působí proti baktériím a díky přidanému rostlinnému glycerinu nebo Aloe vera zase uklidňují a pečují o podrážděnou pokožku podpaží. Přírodní deodoranty navíc neobsahují parabeny nebo soli hliníku. Tak který si vyberete?

Přejít na sekci článku:

Pro vůni

Pro vůni zdroj: shutterstock.com

Deodoranty nedokáží zcela zabránit pocení, ale zato velmi účinně bojují proti nežádoucímu zápachu z potu. Pravidelné používání deodorantu nebo antiperspirantu by tak rozhodně mělo patřit k základním hygienickým návykům. Nechcete přece v létě smrdět. Pro maximální účinnost by se měl deodorant nanášet na čisté a suché podpaží, nejlépe každý den ráno před oblékáním.

Pro regulování nadměrného pocení zkuste deo sprej od Santé. Účinné spojení přírodních látek, antibakteriálního alkoholu a rostlinných výtažků dokáže předejít nadměrnému pocení, dodává vůni a navíc pečuje o pokožku. Deodorant vám dodá pocit svěžesti a pomůže vám ho zachovat po dlouhou dobu. Navíc chrání i před vznikem tělesného zápachu.

Velmi svěží vůni má také citrusový deodorant od Weledy. Ten obsahuje přírodní alkohol spolu s citrusovými silicemi. Éterické oleje z citrusové kůry mají stahující účinky na pokožku, a bojují tak proti pocení. Alkohol zase bojuje proti bakteriím, které způsobují zápach potu. Deodorant díky silicím dodává pokožce svěží vůni. Nemáte rádi citrusy? Zkuste od Weledy variantu s růží!

Související produkt
Citrusový deodorant 100 ml
Weleda / 315 Kč
Citrusový deodorant pečuje o citlivou pokožku podpaží a zároveň eliminuje vznik tělesného zápachu díky obsahu éterických olejů. 
Detail produktu