Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hlavně nesmrdět!

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Přírodně a certifikovaně

Přírodně a certifikovaně zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Deodorant vybírejte podle osobních preferencí. V obchodech najdete velké množství deodorantů ve spreji, v krému nebo v roll-on kuličce. Vybírejte spíše u certifikovaných přírodních značek, můžete si tam být jisti, že deodorant neobsahuje škodlivé chemikálie, jako například v dnešní době často diskutované soli hliníku nebo parabeny. Certifikované přírodní výrobky tyto problematické složky určitě neobsahují.

Mezi certifikované přírodní složky, které bojují proti potu, patří také kamenec. To je sice také sloučenina hliníku, ale na rozdíl od Alluminium chlorohydrate, který bývá běžně používán v deodorantech a antiperspirantech, má Alluminium alum (tedy kamenec) větší molekuly. Jeho molekuly jsou tak veliké, že nepronikají do pokožky, což neplatí pro běžně užívané soli hliníku. Kamenec působí pouze na pokožce, a zabraňuje tak zápachu a je naprosto zdravotně nezávadný a přírodní.

Deodoranty od Mádara bojují proti potu a zápachu zase mixem bylinek a květinových extraktů. Pečlivě vybrané bylinky působí proti nadměrnému pocení, zatímco další složky, jako je glycerin a květinové výtažky pečují o jemnost pokožky v podpaží. Růžová květová voda, měsíček a heřmánek zklidňují, předchází zarudnutí a podráždění pokožky.