Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Hlavně nesmrdět!

5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Pro chráněné podpaží

Pro chráněné podpaží zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Deodorant by ovšem měl nejen vonět, ale také pečovat o pokožku podpaží. Ta je v létě namáhána častým holením, pocením a horkým počasím. V deodorantech tak často najdeme pečující složky, jako je krém, přírodní výtažky a další. Ty hydratují, zabraňují podráždění a pečují o jemnou pokožku podpaží celý den.

Pokud máte citlivé podpaží a citlivou pokožku, vybírejte deodoranty bez obsahu dráždivých látek, jako jsou parabeny, triclosan, umělá barviva a parfemace nebo propylene glycol. Sáhněte proto po certifikovaných výrobcích, které tyto látky neobsahují. Dávejte si pozor i na vysoký obsah alkoholu, ten sice na jednu stranu působí proti baktériím a pomáhá stahovat póry. Na druhou stranu ale pokožku vysušuje a dráždí.

Jemné nedráždivé složení najdete například u deodorantu Coslys. Ten působí proti pocení, obsahuje totiž kamenec, který má adstringentní a antibakteriální účinky, pomáhá regulovat nadměrné pocení a také eliminuje nežádoucí zápach. Deodorant navíc obsahuje i Aloe vera a další přírodní látky, jako jsou extrakty z mandlí a rostlinný glycerin, které pečují o pokožku.