Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak zatočit se suchými rty

Jak zatočit se suchými rty Se suchými rty si snadno poradí jemný domácí peeling z cukru a medu, dostatečný pitný režim a také kvalitní výživný balzám na rty.
Kristýna Lexová
2,5 5
2

Jak zatočit se suchými rty zdroj: biooo.cz

Obdivujete na druhých krásné výrazné rtěnky? Přály byste si taky mít rty bez poskvrnky? Co není, může být. Na suché rty platí několik jednoduchých triků, díky kterým proměníte struhadlo v hedvábný povrch.

Nejen v zimě naše rty trpí nadměrným vysušováním. Na jaře a na podzim je zatěžují změny počasí a v létě na ně působí žhavé sluneční paprsky a suchý vzduch z klimatizace. Pokožka rtů je velice tenká, a tím i náchylná k poškození. Pokud není v dobré kondici, snadno reaguje tvorbou suchých šupinek a může urychlit i tvorbu vrásek v okolí úst. O rty je nutné se pravidelně starat, ať už nosíte rtěnku nebo ne.

Nejdůležitější součástí je samozřejmě hydratace zevnitř. Mnoho z nás zapomíná v průběhu dne pít a na doporučované dva litry denně nedosáhne ani náhodou. Proto nezapomínejte mít stále po ruce sklenici či lahev z vody a upíjet z ní průběžně po celý den. Důkladná hydratace se projeví na vaší kráse, ani nebudete vědět jak – a to po všech stránkách.

Peeling není záležitostí jen pro vaši tvář, zachrání vás také od suchých šupinek na rtech. Používejte jej pravidelně jednou až dvakrát týdně a brzy uvidíte rozdíl. Peeling dokáže odstranit z pokožky rtů odumřelé kožní buňky, vyhladit jejich povrch a navíc podporuje prokrvení rtů. Díky pravidelnému odstraňování suchých šupinek navíc podpoříte vstřebávání veškeré další péče a prospěšných složek z balzámů. Peeling na rty můžete samozřejmě koupit už hotový a připravený v kalíšku nebo v tyčince. Pokud ale hledáte řešení, které si snadno vyrobíte doma, vsaďte na mix krystalového cukru s medem. Cukr skvěle promasíruje rty a med jim dodá výživu. Směs jednoduše nanášejte na rty pomocí prstů a masírujte několik málo minut krouživými pohyby.

Jak zatočit se suchými rty

Druhým krokem v péči o rty je kvalitní balzám na rty. Vybírejte balzámy s obsahem přírodních vosků a olejů. Bambucké máslo je silnou vyživující ingrediencí a má intenzivní zvláčňující schopnosti, stejně prospěšné je také máslo kakaové či mangové. Výhodou rostlinných másel je jejich dobrá snášenlivost a opravu výjimečné pečující schopnosti. Včelí vosk pak dokáže na rtech vytvořit tenký mikrofilm, který bude vaše rty dlouhodobě chránit. Balzámy v kalíšku jsou vhodnější pro domácí použití, na cesty a do kabelky se vám bude hodit balzám v tyčince. Můžete si také vybrat oblíbenou parfemaci z lahodných esenciálních olejů a přírodních výtažků a pro citlivou pokožku volte balzám zcela bez vůně. Na noc lze nanášet silnější vrstvu balzámu na rty a vytvořit si tak vlastní hloubkově pečující masku.

Pokud si chcete rty nalíčit a bojíte se, že by je rtěnka či lesk na rty mohly vysušovat, tak vybírejte takové konzistence, které rtům budou prospěšné. I mnohé lesky na rty spolu se rtěnkami mají základ tvořen bambuckým či kakaovým máslem, a dokážou tak rtům poskytnout jak péči, tak barvu. Lesky na rty jsou obecně krémovější než rtěnky a jejich lehce se třpytící povrch dovede i opticky zmírnit mírně šupinatý povrch rtů. Krémové rtěnky pak také nabízejí intenzivnější hydrataci a dokáží rty udržet v komfortním stavu po celý den. Sušším rtům ale nejsou zcela zapovězeny ani rtěnky matné – jen pod ně naneste vrstvu balzámu a rtěnku nanášejte jemným poklepáváním konečky prstů. Tak rtěnka neztratí nic ze svého požadovaného mírně matného efektu, ale zároveň nevytvořít tlustý nános, který zvýrazňuje vrásky a šupinky.

Jak zatočit se suchými rty

Suché rty jsou potíž, která čas od času trápí nejednu z nás. Pomocí pravidelné péče, která vám ovšem nezabere víc, než pár desítek sekund, tak můžete docílit hedvábně jemných rtů, které skvěle orámují váš okouzlující úsměv.