Jen růžová to může být

4,7 5
3

Jen růžová to může býtzdroj: shutterstock.com

Také byste nejraději tohle bláznivé počasí prospali? Jako v pohádce O šípkové Růžence? Protože uznejte sami - spát sto let, obklopeni záplavou růžových květů a ve finále krásný princ - může snad být něco lepšího? Krásného prince vám, bohužel, slíbit nemůžeme (i když sortiment Biooo.cz se neustále rozrůstá, tak třeba časem dojde i na prince). Ale záplavu růžové péče, která vám vykouzlí pleť jako princezně, zahalí vás do takové vůně, že by to spaní byla snad i škoda a ještě je čistá, zdravá a certifikovaná, tak to je jiná. Protože tohle všechno umí růžová péče od Weledy na jedničku.

Přejít na sekci článku:

Divoká růže

Šípková růžezdroj: shutterstock.com

Není růže jako růže. Tak jako v zahrádkách můžeme rozeznat mnoho podob, které na sebe královna květin bere, tak stejně tomu je i v kosmetice. Název vždy bude odkazovat k růži, ale je dobré zjistit, co se skrývá za ním. Ten pravý růžový olej, který lze bez problémů vyvažovat zlatem, pochází z růže damašské a v pěstící kosmetice, parfémech či aromaterapii, je používán buď olej získaný destilací (takový je vůbec nejdražší a je označován jako “OTTO”) nebo extrakcí, kdy vzniká růžový olej s přívlastkem “absolue”. Oba oleje jsou vynikající, ale také adekvátně nákladné, takže se s nimi v běžné kosmetice setkáváme zřídka. Ale růže damašská není růží jedinou. A jednou z velmi zajímavých variant je její divoká sestra.

Proto ta pohádka. Šípková Růženka totiž vůbec nespala mezi damašskými růžemi, ale právě mezi šípkovými keři. Divoká růže - wild rose. To je růže, kterou si pro svoji růžovou řadu vybrala Weleda. A není to proto, že by nám hodlala nabídnout něco podřadného. Naopak. Divoká růže totiž nabízí něco, co předčí krásu a vůni jejích květů. Šípky a z nich lisovaný šípkový olej. A právě ten je hlavní devizou celé růžové řady Weleda. Protože šípkový olej pokladem pro pleť už jen tak samotný. Prospívá pleti bez ohledu na věk, skvěle působí proti vráskám, hojí a regeneruje pokožku a obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, které si naše tělo nedokáže samo vytvořit, ale jsou pro naše zdraví nezbytné. A také je ke správnému fungování potřebuje naše pleť. Navíc šípkový olej je velmi vhodný k míchání s jinými oleji a ingrediencemi, protože si i v nižší koncentraci stále udržuje svoje vlastnosti.