Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jen růžová to může být

Jen růžová to může být Růžová řada Weleda vám vykouzlí krásnou pleť a zahalí vás do té nejúžasnější vůně.
Renata Ježková
4,7 5
3

Přejít na sekci článku:

Růže pro krásnou pleť

Růže pro krásnou pleť zdroj: shutterstock.com

Weleda kompletuje své řady pleťových přípravků trochu jinak a sofistikovaněji, než jsme zvyklí u jiných značek. Nepovažuje za určující typ pleti, ale věk. Podrobněji o tom, jakým způsobem vzniká u Weledy krém, si můžete přečíst tady. Růžová řada je určena pro věkové rozmezí 28 - 42 let. Tou nejdůležitější ingrediencí tu je šípkový olej (odrůda Rosa moschata), dalšími aktivními složkami potom olej z broskvových jader, mandlový olej, extrakt z rozchodníku, extrakt z přesličky a extrakt z myrhy. Všechny tyto ingredience vytvářejí péči, která je dostatečně lehká a jemná, ale podporuje přirozenou obnovu pleti, posiluje její schopnost udržovat vodu a zároveň má lehké protizánětlivé schopnosti (myrha), protože ani v tomto věku se nám občas sem tam pupínek nevyhne.

Na výběr potom máme z krému denního a nočního, kdy noční více cílí na ochranu a regeneraci (obsahuje navíc lanolín, včelí vosk a pupalkový olej). Máme-li tedy sušší pleť a bojíme se, že by nám příliš lehký denní krém nestačil, můžeme bez problémů sáhnout po nočním a používat ho tak, jak bude naší pleti příjemné. Pleťové krémy Weleda neobsahují UV filtry, takže označení denní/noční můžeme klidně brát jen jako orientační a řídit se našimi individuálními potřebami. Zejména teď v zimním období se nám občas hodí hutnější varianta našeho běžného krému i přes den. Pokud by nám naopak byla příliš hutná i denní varianta, máme na výběr ještě hydratační verzi. Ta je odlehčená díky obsahu rostlinného glycerinu. Nejmenší, ale nikoliv významem, je pak oční krém, který díky obsahu světlíku lékařského účinně reguluje otoky pod očima a přirozeně posiluje křehkou pleť očního okolí.

Ovšem pokud chceme naší pleti dopřát skutečně extra porci všeho toho dobrého, co šípkový olej nabízí, měli bychom zvolit ještě těžší kalibr. A tím jsou olejové ampule, které můžeme nyní nově využít i jako sedmidenní obnovující a vyhlazující kůru. Pokud chceme efektu využít skutečně na maximum, tak na pečlivě vyčištěnou pleť, kterou jsem zvlhčili sprškou minerální vody či hydrolátu, naneseme olejovou kůru a dopřejeme si několikaminutovou obličejovou masáž. Během té pleť většinu oleje vstřebá, pokud ne, můžeme zbytek setřít papírovým kapesníčkem, pokud se chystáme nějam jít. Pokud se po vzoru Růženky chystáme k spánku, klidně ponecháme zbytky oleje na pleti. Pokud tento rituál skutečně dopřejeme pleti po dobu sedmi dnů, tak nám rozhodně poděkuje a výsledek bude znatelný. Ale ampule můžeme využít i jinak. Buď jako obličejové sérum, kdy nám postačí pár kapek a jedna ampule tak bude mít daleko delší životnost nebo můžeme pár kapek oleje přimíchat do krému. Bude výživnější a hutnější, což se hodí, pokud kvůli těm pár mrazíkům, které nás (možná) ještě čekají, nechceme pořizovat celé balení hutnějšího ochranného krému. Tato novinka je na rozdíl od již existujících kapslí balena ve skleněných ampulkách, které jednak umožňují rozdělit jednu ampuli na více použití, jednak jsou veganské.