Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jen růžová to může být

Jen růžová to může být Růžová řada Weleda vám vykouzlí krásnou pleť a zahalí vás do té nejúžasnější vůně.
Renata Ježková
4,7 5
3

Jen růžová to může být zdroj: shutterstock.com

Také byste nejraději tohle bláznivé počasí prospali? Jako v pohádce O šípkové Růžence? Protože uznejte sami - spát sto let, obklopeni záplavou růžových květů a ve finále krásný princ - může snad být něco lepšího? Krásného prince vám, bohužel, slíbit nemůžeme (i když sortiment Biooo.cz se neustále rozrůstá, tak třeba časem dojde i na prince). Ale záplavu růžové péče, která vám vykouzlí pleť jako princezně, zahalí vás do takové vůně, že by to spaní byla snad i škoda a ještě je čistá, zdravá a certifikovaná, tak to je jiná. Protože tohle všechno umí růžová péče od Weledy na jedničku.

Přejít na sekci článku:

Divoká růže

Šípková růže zdroj: shutterstock.com

Není růže jako růže. Tak jako v zahrádkách můžeme rozeznat mnoho podob, které na sebe královna květin bere, tak stejně tomu je i v kosmetice. Název vždy bude odkazovat k růži, ale je dobré zjistit, co se skrývá za ním. Ten pravý růžový olej, který lze bez problémů vyvažovat zlatem, pochází z růže damašské a v pěstící kosmetice, parfémech či aromaterapii, je používán buď olej získaný destilací (takový je vůbec nejdražší a je označován jako “OTTO”) nebo extrakcí, kdy vzniká růžový olej s přívlastkem “absolue”. Oba oleje jsou vynikající, ale také adekvátně nákladné, takže se s nimi v běžné kosmetice setkáváme zřídka. Ale růže damašská není růží jedinou. A jednou z velmi zajímavých variant je její divoká sestra.

Proto ta pohádka. Šípková Růženka totiž vůbec nespala mezi damašskými růžemi, ale právě mezi šípkovými keři. Divoká růže - wild rose. To je růže, kterou si pro svoji růžovou řadu vybrala Weleda. A není to proto, že by nám hodlala nabídnout něco podřadného. Naopak. Divoká růže totiž nabízí něco, co předčí krásu a vůni jejích květů. Šípky a z nich lisovaný šípkový olej. A právě ten je hlavní devizou celé růžové řady Weleda. Protože šípkový olej pokladem pro pleť už jen tak samotný. Prospívá pleti bez ohledu na věk, skvěle působí proti vráskám, hojí a regeneruje pokožku a obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, které si naše tělo nedokáže samo vytvořit, ale jsou pro naše zdraví nezbytné. A také je ke správnému fungování potřebuje naše pleť. Navíc šípkový olej je velmi vhodný k míchání s jinými oleji a ingrediencemi, protože si i v nižší koncentraci stále udržuje svoje vlastnosti.