Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Krásné tělo do plavek

Krásné tělo do plavek Krásnější do plavek rychle a účinně.
Renata Ježková
4,4 5
8

Přejít na sekci článku:

Podpora lymfatického systému

Lymfatický systém zdroj: shutterstock.com

Nesprávně fungující lymfatický systém má za následek otoky a zhoršení projevů celulitidy a to mluvíme pouze o estetických záležitostech, protože lymfatický systém je významnou součástí imunitního systému. Podpořením cirkulace lymfy tedy nezískáme jen lepší křivky, ale celkově podpoříme dobrý stav celého organismu.

Správný tok lymfy můžeme podpořit jak mechanicky, tak používáním speciálních rostlinných esencí. Nejsnadnějším a doma bez problémů proveditelným úkonem je kartačování na sucho. Kvalitním koupelovým kartáčem s přírodními štětinami (nutná podmínka!) provádíme masáž celého těla v délce přibližně deseti minut těsně před koupáním či sprchováním. Vždy postupujeme z pravé strany těla k levé a masáž provádíme směrem k srdci.

Dalšími přípravky, které pomohou lymfu rozproudit, jsou solné peelingy, přípravky obsahující kofein nebo koňský kaštan, případně éterické oleje. Nejvhodnějšími oleji pak jsou santal, mandarinka, vetiver, jalovec, myrta nebo cedr. Stačí přidat několik kapek do našeho oblíbeného tělového krému nebo oleje a minimálně jednou denně tělo promasírovat.

Pro podporu lymfatického systému
Koupelový kartáč z bukového dřeva, hrubý 1 ks, 47 cm
Redecker / 314 Kč
Koupelový kartáč s hrubými štětinkami vám zajistí dokonalou očistu i poškrábe na zádech. Kartáč je výborným pomocníkem pro peeling celého těla. Má odnímatelnou rukojeť.
Detail produktu