Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Prospěšné látky v kosmetice: 2. část

Prospěšné látky v kosmetice: 2. část Rostlinná másla, vosky i hydroláty uzamykají v pokožce tolik potřebnou hydrataci a zároveň ji chrání před působením vnějších vlivů a tím pádem i před známkami předčasného stárnutí.
Martina Koubová
5,0 5
6

Prospěšné látky v kosmetice zdroj: biooo.cz

V prvním díle o prospěšných látkách v kosmetice jsme se dozvěděli o blahodárných účincích rostlinných olejů na naši pokožku i celý organismus. Dnes si povíme, jaký vliv mají na naši pleť másla a vosky, pro jaké typy pleti jsou vhodné a kdo by se jim měl naopak vyhnout.

Přejít na sekci článku:

Bambucké máslo

Bambucké máslo zdroj: biooo.cz

Bambucké máslo se získává z plodů afrického stromu známého pod názvem Shea tree. Plody se několik hodin vaří a až poté dojde k oddělení samotného hutného másla. K přeměně na lehký olej dochází až při kontaktu s teplou lidskou pokožkou. Máslo je plné vitamínů A, E a F a najdete v něm i nenasycené mastné kyseliny. Díky tomuto výživnému složení aktivně pečuje o pokožku, intenzivně ji regeneruje a chrání před opětovným poškozením či podrážděním.

Shea butter je výborným pomocníkem pro ošetření suché popraskané kůže. Můžete jej použít k lokálnímu ošetření suchých loktů a kolen, rozpraskaných pat, ale i namáhaných rukou a nehtové kůžičky. Urychluje hojení spálenin, jizev i jiných drobných poranění. Vzhledem k hutné konzistenci je bambucké máslo či produkty s jeho vysokým podílem vhodné obzvláště pro suchou citlivou pokožku. V malém množství působí bambucké máslo pozitivně na všechny typy pleti včetně té mastné problematické. V pokožce uzamyká hydrataci, podporuje regeneraci pleti a zjemňuje ji.