Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Prospěšné látky v kosmetice: 2. část

Prospěšné látky v kosmetice: 2. část Rostlinná másla, vosky i hydroláty uzamykají v pokožce tolik potřebnou hydrataci a zároveň ji chrání před působením vnějších vlivů a tím pádem i před známkami předčasného stárnutí.
Martina Koubová
5,0 5
6

Přejít na sekci článku:

Kakaové máslo

Kakaové máslo zdroj: freeimages.com

Z kakaových bobů pražených při nízké teplotě se lisuje máslo, které má tuhou konzistenci a lehce nažloutlou barvu. Změna hutného másla na tekutý olej nastává až při kontaktu s teplou lidskou pokožkou. Máslo je bohaté na přirozeně se vyskytující konzervační látky a bez nutnosti přídavku dalších konzervantů dlouho vydrží a jen tak nežlukne. Kakaové máslo není jen výborným kosmetickým pomocníkem, ale je také zdravé pro náš organismus, neboť obsahuje množství antioxidantů, minerálů a mastných kyselin. Můžete si jej dopřát jen tak, když vás honí mlsná, nebo z něj upéct koláč. Kakaové máslo můžete použít i jako přísadu do domácích vlastnoručně vyráběných tělových krémů a peelingů.

Theobroma Cacao Seed Butter má výborné regenerační schopnosti díky vysokému podílu vitaminu E a již zmiňovaným antioxidantům. Pečuje o suchou namáhanou pokožku těla, zjemňuje ji a chrání před opětovnou dehydratací. Při pravidelném používání máslo zmírňuje viditelnost pigmentových skvrnek, jizev a strií. Je tak výbornou prevencí vzniku povadlé pokožky u nastávajících maminek i u lidí s velkým úbytkem či nárůstem váhy.

TIP: Příjemná sladká vůně kakaa vyplavuje do těla množství endorfinů, hormonů štěstí, a navozuje tak pocit pohody a dobré nálady. Používejte proto pravidelně surové kakaové máslo, či si z něj vlastnoručně vyrobte tělový krém nebo peeling!